Bestsellery 2012 w Orange

Jakie telefony sprzedawały się najlepiej w ubiegłym roku? Jaki tablet i netbook? Pomarańczowy operator przedstawił pierwszą piątkę najlepiej sprzedających się urządzeń w ubiegłym roku. Zaskakująco na pierwszych trzech miejscach nie ma Samsunga.

Na pierwszym miejscu z przekroczoną granicą 100 tysięcy sztuka znalazła się: Nokia E52. Zaskoczeni, ja trochę tak. Nie ze względu na to, że ten model nie zasługuje na uznanie czy, że nie jest wystarczająco dobry. Głównie ze względu na to, że nie wiedziałem, że jeszcze tyle tych telefonów jest. Krótko o Nokii E52 – godny następca modelu E51 – klasyczny smartfon oparty o system Symbian. Pierwsze partie miały trochę problemów, ale później było już lepiej. To z czego był znany model E52 to długość pracy na baterii, każdy kto miał styczność z tym modelem wie, że bateria 1500 mAh zajmowała prawie cały tył – około pół telefonu. Sprawdzając dzisiaj w Sklepie Internetowym dostępna jest odnowiona Nokia E52 – za 49 zł w abonamencie Smart Plan Halo 39,90 zł.  Jeżeli chodzi o ten model – sam chętnie by go jeszcze kupił.

Drugie miejsce to Nokia 500 – znowu zaskoczenie, ale niska cena i niezłe parametry zrobiły swoje, trochę dziwi, że to miejsce nie należy do Samsunga Galaxy Mini lub SE Xperia X8. Nokia 500 jest dostępny w Sklepie Internetowym od 1 zł w planie Smart Plan Halo 39,90 zł.

Trzecie miejsce należy do SE Xperia Neo V – jeden z ostatnich modeli opartych o system android od Sony Ericssona. Był to model dość tani, ale parametrami nie zachwycał. Jak pamiętacie Sony Ericsson nie produkował modeli z chipsetami wielordzeniowymi, kiedy konkurencja już takowe miała. Neo V to praktycznie SE Xperia X10 w innym opakowaniu. Podobnie jak Nokia E52 – w Sklepie Internetowym dostępny jako odnowiony za 1 zł od abonamentu Smart Plan Multi 49,90 zł

To wielka trója najlepiej sprzedających się smartfonów w 2012 roku.

Na czwartej pozycji mamy najlepiej sprzedający się tablet – Samsung Galaxy Tab 2 10.1, nie chodzi tutaj o czwarte miejsce pod względem ilościowym, ale o najlepiej sprzedające się urządzenie wśród tabletów. Więcej o tablecie pisałem w tym wpisie: Samsung Galaxy Tab 2 10.1 Orange vs Play.Galaxy Tab 2 10.1 możemy kupić w ofertach internetu mobilnego Orange Free Set dla klientów indywidualnych lub Nowy Business Everywhere z komputerem dla klientów z numerem REGON.

Z komputerów przenośnych największym zainteresowaniem cieszył się netbook HP Mini 210, nie ma w tym nic dziwnego, biorąc pod uwagę, że bardzo długo był dostępny jako jedyny sprzęt w ofercie internetu mobilnego z komputerem. Podobnie jak Galaxy Tab znajdziecie go w ofertach internetu mobilnego: Orange Free Set oraz Nowy Business Everywhere z komputerem.

źródło: orange

J.Ś. 2012

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Pocket