Fantastic Four 2015 – nie oglądajcie tego filmu

… albo obejrzyjcie tylko za niego nie płaćcie. 😉 Słaba fabuła – mieli setki gotowych pomysłów w postaci komiksów, mongolskie teksty ;), słaba gra aktorska. Tak mogę podsumować ten film.

W sieci wielokrotnie pojawiały się opinie, jakoby dwa pierwsze filmy o Fantastycznej Czwórce były słabe. No i co powiecie teraz hejterzy? Od początku przeczuwałem, że ten film będzie słaby – częściowo przez poprawność polityczną i zastąpienie postaci playboya, kierowcy rajdowego, przystojnego Johnnego S. – tym nieudacznikiem nie potrafiącym prowadzić samochodu, bez powodu używającym tekstów Wolverine’a i nawet w 1% nie pasującym do wizerunku playboya. Mówię o postaci, a nie o aktorze – gdyby ktoś miał się przypier**lić.

To niestety tyczy się większości postaci. Jedynie The Thing wygląda tak jak powinien wyglądać w 2005. Ale on sam nie uratuje tego filmu.

Fantastic Four 2015

Ponad połowa filmu to historia jak doszło do tego do czego doszło – czyli strata czasu. Jedyny dobry element tego filmu to scena jak V. von Doom morduje wszystkich po kolei w mgnieniu oka; ale za chwilę już nie może użyć tej samej sztuczki na członkach (wyraz użyty nieprzypadkowo ;)) Nie-Tak-Fantastycznej-4.

Brak dodatkowej sceny po napisach – WOW – to samo już mówi wiele o tym filmie. Zabrakło pomysłów? Kiedy producenci zobaczyli ten film to stwierdzili, że z pewnością nie będzie kontynuacji? Scena po napisach stała się wizytówką filmów Marvela. Fakt, że jej nie ma może świadczyć to tym, że Marvel nie chce mieć nic wspólnego z tym filmem. OK, teraz już przesadzam. 😉

Dwa pierwsze filmy może nie były przełomowe, nie miały polotu Kapitana Ameryki czy The Avengers, ale były solidne, nic czego trzeba by było się wstydzić.

Podsumowując nie oglądajcie tego filmu, lub jeżeli musicie, tak jak ja, aby przekonać się na własne oczy i uszy – robicie to na własną odpowiedzialność i pamiętajcie, że was ostrzegałem. 🙂

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Pocket