Final Fantasy III Android

Seria Final Fantasy to najbardziej znana na świecie seria gier RPG, która pojawiła się na praktycznie każdej liczącej się platformie. Słowo „Final” nie znalazło się w tytule przypadkiem, otóż miała to być ostatnia gra upadającego studia Square, a okazała się grą, która zapoczątkowała multipokoleniową rozrywkę wyznaczająca standardy w gatunku RPG. Final Fantasy III właśnie pojawiała się na urządzeniach z systemem Android.

Final Fantasy 3 to klasyczny eRPeG z walkami generowanymi losowo, gra wykonana jest w stylu praktycznie SD, który nie każdemu odpowiada. Najbliższy jej tytuł pod względem wykonania to FF9, oczywiście nie jest tak szczegółowy i dopracowany jak produkcja na PSX. Gra w postaci jaką widzimy odpowiada wersji wydanej w 2006 roku na Nintendo DS. Był to pierwszy remake w 3D po 16 latach od premiery oryginalnej gry.

W grze pojawia się JOB system dobrze znany z np: Final Fantasy Tactics, aczkolwiek nie tak rozwinięty, w końcu „trójka” pojawiała się na długo przed FFT. JOB system pozwala nam na korzystanie z unikatowych umiejętności danej klasy, w grze znajdziemy 23 klasy w tym legendarnego Onion Knight.

Jakimi zmianami zachęcają nas twórcy?

  • Nowa i ulepszona strona wizualna 3D oraz sekwencje animowane tylko dla Androida
  • Płynny i intuicyjny dotykowy system sterowania, specjalnie dostosowany do gier RPG Square-Enix
  • Szybsze przeglądanie zasobów gry
  • Nowe projekty wizualne dla Job Mastery Cards

Każdy fan jRPG powinien spróbować. Grę można pobrać z Google Play i tu pojawia się jeden mały problem – poza wszelkimi promocjami gra kosztuje 55,99zł. Sami zdecydujcie.

J.A.S. 2012

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Pocket