Zmiana (aktualizacja) oprogramowania układowego, jak to ładnie nazywa KIES, lub flashowanie to proces wgrywania nowej wersji programu zarządzającego urządzeniem. Podobnie jak robimy to w komputerach możemy zrobić to w telefonach pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego, np.: Samsung Galaxy S, jak w tym wypadku.

Zalet jest kilka:

  1. Nie brandowany soft, operatorzy zawsze dorzucą coś od siebie, Orange uchodzi tu za “lidera” 😉
  2. Większa szybkość działania
  3. Tylko te aplikacje, których potrzebujemy, nie jesteśmy uszczęśliwiani na siłę.

Zawsze należy pamiętać aby dobrze się przygotować do tego procesu, np:. bateria naładowana min. 75% W przypadku telefonów Samsunga ciężko jest coś popsuć, bo nawet nieudany proces możemy powtórzyć, przez ponowne włączenie telefonu w trybie “Downloading…”. Dzięki temu oszczędzamy sobie wizyty w serwisie.

Po oficjalnym wprowadzeniu przez Google systemu Android 2.3 Gingerbread (pierniczek) pojawiły się modyfikacje, które możemy wgrać do naszego urządzenia, zaraz pokażę jak. Zaczynamy.

Do przeprowadzenia procesu potrzebujemy kilku plików:

  1. Program wgrywający (Downloader) ODIN
  2. Plików systemu, może być ich trzy lub jeden. Najważniejszy z nich to PDA zawierający cały system.
  3. Sterowniki USB, jeżeli będą potrzebne, w praktyce telefon wykrywany przez KIES nie wymaga dodatkowych sterowników.
  4. Plik pit do odpowiedniego PDA, informację znajdziemy najczęściej przy ROMach, mamy trzy pliki pit 512, 513 i 803.

Odłączamy telefon od komputera.

Po uruchomieniu Odin`a mamy zaznaczone Auto Reboot i F. Reset Time, jeżeli nie to je zaznaczamy i teraz w zależności od tego czy mamy trzy pliki czy jeden zaznaczamy opcję Re-Partition: Jeżeli mamy jeden plik ZAZNACZMY Re-Partition, jeżeli trzy NIE ZAZNACZAMY Re-Partition.

Zakładamy sytuację z trzema plikami:

klikamy kolejno pozycje PIT, PDA, PHONE , CSC i wybieramy odpowiednie pliki nie jest to trudne dlatego, że nazwy plików najczęściej zawierają w sobie te słowa. Dodam tylko, że do PHONE wybieramy ten ze słowem MODEM w nazwie.

 Teraz przechodzimy do trybu DOWNLOADING w telefonie: Wyłączamy telefon (możemy na chwilę wyjąć baterię). Przytrzymujemy: Volume Down + Home Screen (środkowy) + Włącznik do momentu pojawienia się ekranu Downloading.

Podłączamy telefon do komputera, w polu ID Com pojawia nam się podłączone urządzenie (kolor żółty i numer portu). Teraz pozostaje kliknąć START i czekać na zakończenie wgrywania softu. Po zakończeniu zobaczymy powyżej ID COM napis PASS na zielonym polu oraz w Messages: All threads completed succeed 1/fail 0.

Po wgraniu robimy full reset (nie jest wymagany) *2767*3855# i cieszymy się nową lepszą wersją softu.

Udostępnij!