Galaxy Note 7 – Samsung kończy produkcję

Samsung poinformował o zakończeniu produkcji, a co za tym idzie procesu wymiany smartfonów/phabletów Galaxy Note 7. Osoby, które kupiły “siódemki” mogą wymienić je na Galaxy 7 Edge lub otrzymać zwrot gotówki. Bolesna dla kieszeni, ale najwyraźniej konieczna decyzja.

Wybuchające Note 7 miały szanse przejść do historii jako jedna z największych, jak nie największa, wpadka w historii branży telefonów komórkowych. Ale nie przejdzie, bo to właśnie wycofanie ze sprzedaży i zakończenie produkcji Note 7 zabierze jej ten niechlubny tytuł.

galaxy note 7 kupuj smartfonu

Prognozy kosztów wymian i odszkodowań musiały przekroczyć magiczną granicę kosztów wycofania sprzedaży i zakończenia produkcji. Tak to wygląda w biznesie, nieważne co by się mówiło o intencjach korporacji.

Tak czy inaczej uważam, że była to słuszna decyzja – dzięki temu Samsung zachowa “twarz” jako odpowiedzialna firma, dbająca o dobro klientów.

Chyba już każdy portal technologiczny pisał o tym wydarzeniu – nie ma co więcej dodawać. Oficjalnie o zakończeniu produkcji poinformował rzecznik Samsung Polska Olaf Krynicki na Twitterze – .

Oficjalne stanowisko firmy wygląda tak:

“Dbając o bezpieczeństwo klientów wstrzymaliśmy sprzedaż oraz program wymiany Note7. W konsekwencji podjęliśmy decyzję o zakończeniu produkcji tego urządzania.

Mając powyższe na uwadze polscy klienci będą mogli wybrać następujące opcje:

 1. Wymiana Note7 na Samsung Galaxy S7 Edge

 2. Zwrot pieniędzy za Note7

Wkrótce przekażemy szczegóły całego procesu.”

Note 7 zapewne powróci jako Note 8 w przyszłym roku – a może to dobra okazja do zmiany nazwy i dodawania tylko kolejnych cyferek?

Udostępnij!