Google: udział wersji Androida w rynku

System Android doczekał się już dziesiątej odsłony za sprawą Jelly Bean, czyli 4.1 (nie 5.0 jak początkowo zakładaliśmy). Fragmentacja na rynku stanowi dość duży problem, choć od wersji Froyo kompatybilność nie powinna stanowić problemu. Google trzyma się schematu nadawania kolejnych nazw jako kolejnej litery alfabetu: Eclair, Froyo, Gingerbread, Ice Cream Sandwich, Jelly Bean oraz związku z jedzeniem. Jak wygląda ich poszczególny udział procentowy?

Gingerbread ciągle prowadzi – jest zainstalowany na 57,5% urządzeń, znaczny wzrost zanotował ICS, którego obecny udział to 20,9%, na trzecim miejscu jeszcze trzyma się Froyo z udziałem 14%. Jelly Bean czyli póki co najbardziej aktualna wersja pojawiła się na 1.2% urządzeń.

Dane będą się przesuwały w stronę Ice Cream Sandwich – wiele urządzeń wychodzi i będzie wychodziło właśnie z tą wersją systemu, podobnie będzie z Jelly Bean, ale nie tak szybko jak w przypadku ICS, bo swoje urządzenia przystosowane do ICS ma już większość producentów. Natomiast przystosowanie do JB potrwa jeszcze kilka miesięcy.

Kusi mnie żeby zainstalować jakiś ROM z JB na swoim HTC Sensation, bo obecny zaczyna stwarzać problemy. A wy instalujecie Custom Romy?

J.A.S. 2012

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Pocket