Immortal Dusk

Immortal Dusk to kolejna propozycja dobrze znanego, z serii Zenonia, dewelopera Gamevil Inc. Jeżeli znacie Zenonię to rozgrywka w ID jest identyczna – jest to zręcznościowy RPG. Elementy zręcznościowe to sterowanie i walka, za RPG odpowiadają statystyki postaci, które rosną razem ze wzrostem punktów doświadczenia EXP. Na początku decydujemy się na jedną z czterech dostępnych klas wojowników – coś jak system JOB w Final Fantasy.

Mamy tu do wyboru:

  • Landskne – Berserk – klasa posługująca się oburęcznymi mieczami – Greatswords, której zaletą jest wysoka siła i dużo HP – idealne do taranowania przeciwników.
  • Piacidus – Knox – szybkość jest kluczem do sukcesu, posługuje się dwoma mieczami, charakteryzuje ją szybkość ataku i poruszania się.
  • Thesaurus – Aeternus – wojowniczy magowie mimo, że fizycznie są słabsi od pozostałych klas to magią dominują nad wszystkimi. klasa ta stosuje ataki są typu long range.
  • Paische – Schtzegen Schlaf – bardzo wyważona klasa, której bronią są bicze, są niepokonani na krótkim i średnim dystansie.

Na początek najlepiej wybrać jedną z dwóch ostatnich klas, ze wskazaniem na przedostatnią. Mimo, że wolę walkę hand2hand to gra wymusiła na mnie taki wybór, bo sterowanie w przypadku dwóch pierwszych klas jest bardzo utrudnione, a nie chodzi o to żeby sobie utrudniać.
Przy okazji sterownia należy wspomnieć, że możemy wybrać jedną z pięciu prędkości działania gry. Piąty poziom to szaleństwo, do którego trzeba się przyzwyczaić, a poziom pierwszy jest dla szachistów.
Do tej pory najlepiej sprawdzał się poziom czwarty, na trzeci możemy przełączyć kiedy walka z np. bossem robi się za trudna. Podejrzewam, że piąty poziom wyciąga ile może z urządzenia, więc będzie zależeć od sprzętu na jakim gramy.

Gra posiada również system combo – naliczana jest ilość uderzeń i żeby utrzymać licznik up ‚n running musimy szybko przechodzić do kolejnych wrogów – bardzo szybko – pomaga wtedy obniżenie prędkości działania gry. O wrogów nie musimy się martwić jest ich bardzo wielu i bardzo szybko pojawiają się na miejscu pokonanych – respown jest szalony – dwie sekundy od anihilacji mamy już kolejnego przeciwnika. Dzięki temu nie musimy się martwić o zdobywanie poziomów, bo EXP zdobędziemy wszędzie. Oczywiście im silniejszy przeciwnik tym lepiej.

Co o grze mówi opis w Google Play:

„Co by było gdyby twoje przeznaczenie było przypieczętowane i śmierć byłaby jedynym ratunkiem? Pochodzisz ze szlachetnej rodziny, a twoim przeznaczeniem jest uratować świat przed zupełnym zniszczeniem.
Zmierz się z przeznaczeniem trenując do ostatecznej walki, która zadecyduje o lasach świata.”

Niezbyt oryginalne, ale nie o oryginalność nam chodzi, a o dobrą rozrywkę.

Grę znajdziemy w Google Play całkowicie za darmo – Immortal Dusk, Na czy zarobi deweloper – raz na reklamach, dwa na płatnym kontencie, który możemy kupować w grze. Bez tego grę również da się skończyć – jest tylko trudniej i trwa to dłużej.

Udostępnij!