Internet LTE Domowy w Orange

Przy okazji tekstu o Neostradzie, której założyć niestety nie mogę, warto wspomnieć o ofercie Internet LTE domowy w Orange, który przy dobrym zasięgu 4G może być ciekawym rozwiązaniem.

Do wyboru mamy dwie opcje za 60 zł i 80 zł, a to dlatego, że chcemy router – przewodowy i WiFi. Jednak nie ogranicza nas to tylko do miejsca użytkowania – możemy korzystać również mobilnie.

Domowy Internet LTE

Internet LTE

Do wykorzystania mamy 150GB z pełną prędkością oraz szczęśliwe godziny – czyli bez limitu pomiędzy północą z 8.00 rano. Po przekroczeniu limitu prędkość spada do 1Mbps – ciągle można korzystać i zapewne dlatego nazywany jest “nielimitowanym”.

Szczęśliwe Godziny dostaniemy za darmo przez całą umowę przy zakupie przez internet i tylko 6 mcy przy zakupie w salonie.

Tzw: “strefa domowa” to strefa w promieniu 500 metrów od miejsca aktywacji Internetu Domowego LTE.  Ile danych jest do wykorzystania poza strefą widzicie na grafice powyżej.

Dodatkowa Karta SIM

Ciekawą funkcjonalnością jest DKS – dzięki niej możemy korzystać z internetu na innym urządzeniu. Po kartę trzeba się jednak udać do salonu – usługa jest bezpłatna w najwyższym planie za 80 zł oraz kosztuje 5 zł/mc w planie za 60 zł.

Urządzenia dostępowe

Tutaj mamy do wyboru dwa sposoby w jakie zapłacimy za urządzenie – na raty lub gotówką. Jest jednak jedno “ale” – przy wyborze płatności ratalnych dostajemy rabat na abonament. I wychodzi nam praktycznie na jedno.

Tutaj również możemy wybrać czy chcemy tablet – możliwości jest dużo – tablet z modemem, sam modem WiFi, modem WiFi z routerem, sam router, itd…

Opcja modem WiFi plus router najbardziej mi się podoba, bo umożliwia zabranie Internetu ze sobą. Co prawda trzeba będzie przełożyć kartę SIM (chyba, że mamy DKS), ale bierzemy ze sobą mniejsze urządzenie.

Podsumowanie opłat wygląda tak:

lte-oplaty

Musze przyznać, że Sklep Internetowy wygląda lepiej niż dawniej – jest bardziej czytelny, na każdym kroku możemy sprawdzić ile płacimy i za co, co dostajemy , itd.

Jeżeli posiadacie już jakieś usługi w Orange – abonament komórkowy, Neostradę czy internet mobilny – dostaniecie również rabat na abonament, ale to już temat na kolejny wpis.

Udostępnij!