LG G2 Mini pojawi się w Orange

LG G2 Mini trafi wkrótce do ofert polskich operatorów, w tym do Orange na wyłączność w kolorze czerwonym. Co ma do zaoferowania G2 Mini? Jak wypada na tle wersji mini innych producentów?

Przede wszystkim są trzy wersje LG G2 Mini:

  • G2 Mini,
  • G2 Mini LTE,
  • G2 Mini LTE Tegra 4.

Jaka wersja będzie dostępna w Polsce? Prawdopodobnie ta druga, bardzo wątpliwe, że trzecia – mimo, że wypada najlepiej pod względem parametrów. A odnośnie parametrów – tylko Sony Xperia Z1 Compact trzyma poziom zbyt bardzo nie obniżając specyfikacji.

LG G2 Mini

Pierwsze co się rzuca w oczy to niska rozdzielczość wyświetlacza przy dużej przekątnej – 4.7 cala. Zastosowano qHD – 960 x 540px, zwróćcie uwagę, że mamy również rozdzielczość QHD – należy je rozróżniać. W rozumieniu LG “Mini” to zarówno wielkość, jak i parametry, o ile wielkość nie zmieniła się znacznie to parametry już tak. Rozdzielczość qHD widzieliśmy w smartfonach już w 2011 roku, jednocześnie o mniejszej przekątnej.

LG G2 Mini

Chipset – zastosowano tutaj: w dwóch wersjach Qualcomm Snapdragon 400(wersje z LTE i bez) oraz w jednej: Nvidia Tegra 4i. Patrząc na możliwości chipsetu jeszcze bardziej dziwi zastosowanie rozdzielczości qHD, gdyż Snapdragon 400 wspiera rozdzielczość do FullHD i rozdzielczość aparatu do 13Mpix o czym za chwilę.

Pamięć wewnętrzną: 8GB można rozszerzyć o karty pamięci microSD – maksymalnie do 32GB. Do dyspozycji aplikacji mamy 1GB pamięci RAM – oczywiście minus to co zabierze nam system i usługi.

Aparat: 8MPix znajdziemy w wersjach z LTE i bez LTE, natomiast 13 MPix w wersji LTE Tegra 4i. Moim zdaniem zbyt duża rozbieżność w parametrach jak dla jednego urządzenia.

Łączność: LTE do 150Mbps DL/50Mbps UP i HSPA 42 Mbps DL/ 5.76 Mbps UL, WIFI: Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, DLNA, Wi-Fi hotspot; NFC.

Bateria: wszystkie wersje posiadają baterie Li-Ion o pojemności 2440 mAh.

Podsumowując: podczas gdy Sony zaserwowało nam mniejszą wersję, ale równie wydajną co większy brat – to LG funduje nam średniej jakości smartfon, który ma sprzedać się dzięki popularności modelu LG G2. Nie ładnie LG. Gdyby G2 Mini został inaczej nazwany powyższe zarzuty nie miałyby miejsca.

źródło: lg

Udostępnij!