LG Q6 w Orange premiera i testy dla czytelników

Wprowadzenie do oferty Orange smartfonu LG Q6 – opisał na swoim blogu rzecznik Orange Wojciech Jabczyński. Jednocześnie dziesięć osób będzie mogło przetestować ten smartfon, a trzy zatrzymają swoje egzemplarze jako nagrodę. O co tyle szumu?

O aluminiową obudowę, pojemną baterię 3000mAh, przystępną cenę i niespotykane proporcje ekranu – zbliżone do formatu kinowego.

LG Q6

LG Q6

LG Q6 to smartfon ze średniej półki, posiadający wyświetlacz o przekątnej 5 i pół cala oraz charakterystycznie zaokrąglonych rogach – jak widać na powyższym zdjęciu. Rozdzielczość to niestandardowe 1080 x 2160 pikseli – 2 x 1080 = 2160. Proporcje 18:9 lub po uproszczeniu 2:1 bardziej przypominają te kinowe. Technologia wykonania to LCD, pokryty jest Corning Gorilla Glass 3.

Za wydajność odpowiada chipset – Qualcomm MSM8940 Snapdragon 435, wyposażony w osiem rdzeni Cortex-A53 taktowanych 1.4 GHz oraz grafikę Adreno 505. Jest to chipset dobrany do klasy smartfonu i przeznaczony do niezbyt wymagających zadań, aczkolwiek poradzi sobie świetnie.

Zastosowany aparat ma rozdzielczość 13Mpix, nie zdecydowano się na dwie matryce – do czego LG próbuje nas przyzwyczaić w swoich modelach flagowych.

Przeglądając ceny LG Q6 sprawdzi się jako dobra, niezbyt droga propozycja.

Niedługo dziesięć osób przetestuje ten smartfon i wyrazi swoje opinie. Rezultaty zapewne znajdą się gdzieś na blogu. Czy autor znajdzie się wśród testerów? Odpowiedź jutro.

Udostępnij!