Nokia 206 – ciekawy DualSIM

Rynek telefonów na dwie karty SIM w Polsce praktycznie nie istnieje, a to za sprawą operatorów, którzy nie są skorzy do wprowadzania tych urządzeń na rynek. Poszukując telefonu DualSIM natrafiłem na ciekawa propozycję Nokii – model 206.

W Polsce stykamy się z telefonami DualSIM, albo z wolnej sprzedaży znanych operatorów albo z podróbek znanych modeli telefonów. Pomijając niską jakość takich podróbek – ich “dwu-kartowość” jest chyba jedyną zaletą, a bez niej nikt by nie spojrzał w ich kierunku.

Nokia 206

Brak urządzeń DualSIM w ofertach polskich operatorów dziwi mnie ze względu na wprowadzone nowe marki jak: Nju Mobile czy RBM. Operator nie pomaga w korzystaniu z nowych ofert, a wiele osób chętnie kupiłoby telefon na dwie karty SIM i korzystało z dwóch marek tego samego operatora.

Telefon Nokia 206 znajdziemy na aukcjach internetowych: .

Mimo, że wiele blogów technologicznych i sprzedawców na aukcjach nazywa ten model Asha, to Nokia 206 Ashą nie jest.

Parametry Nokia 206:

  • Wymiary: 116 x 49.4 x 12.4 mm, 91g
  • Wyświetlacz: 2,4 cala o rozdzielczości 240×320 px(qVGA) 167PPI
  • Aparat o rozdzielczości: 1.3 MP, 1280 x 960 pixels, nagrywanie wideo QCIF@10fps
  • Pamięć: karty pamięci do 32GB
  • Bluetooth v2.1 with EDR
  • DualSIM
  • Bateria Li-Ion 1100 mAh

Nokia 206 a

Najlepszym zastosowaniem dla urządzenia DulaSIM, wg mnie jest karta zagraniczna, oczywiście trzeba jeździć za granice aby takie rozwiązanie miało sens. Drugie sensowne zastosowanie to numer prywatny i służbowy w jednym telefonie. Jeżeli maiłbym wymienić trzecie – posiadanie dwóch numerów: prywatnego dla wybranych i numeru, który podajemy we wszelkich ogłoszeniach i konkursach.

Biorąc pod uwagę podróbki ze wschodu i urządzenia DualSIM na Androidzie – Nokia 206 najbardziej mi się podoba, również ze względu na baterię, a dokładnie długi czas pracy

źródło: nokia

Udostępnij!