Samsung Galaxy S

Samsung Galaxy S to `S` klasa wśród telefonów. Nowy produkt Samsunga kryjący się pod nazwą Galaxy SG-i9000 to niezaprzeczalnie podjęcie przez koreański koncern rękawicy rzuconej przez Apple. Telefon jest cieniutki 9.9mm, dobrze leży w dłoni, znacznie lepiej niż niedawny debiut Samsung Wave. Wykonany z bardzo dobrej jakości materiałów, nie daje wrażenia tandety, a wręcz przeciwnie bardzo pozytywne odczucia co do wykonania. Kontynuując linię telefonów z wyświetlaczami Super AMOLED, nie mogło tej technologii zabraknąć w modelu I9000. Rozdzielczość wyświetlania to 480×800 pixeli, ciekawostką jest możliwość zmiany rozdzielczości. Mając ten telefon w dłoni czuję się już jak z komputerem  tylko, żeby mi nie kazał instalować sterowników do karty graficznej i wszystko będzie OK. 😉

Paleta kolorów dostępna dla urządzenia to 24bity(16mln), przy wielkim 4-calowym wyświetlaczu. Wiem, HD2 ma większy, ale to nie konkurs kto ma większy; bo jeżeli z dostępnością Galaxy S będzie jak z HD2 to najlepsze parametry nic tu nie pomogą. Z ciekawostek technicznych warto wymienić Giga Herz`a na procesorze, 512MB pamięci RAM, pamięć wewnętrzną 8 lub 16GB i możliwość instalacji karty pamięci, co jest znacznym ułatwieniem jeżeli przesiadamy się z innego telefonu i mieliśmy np: 8GB danych, których nie mamy czasu kopiować.

Z internetem połączymy się z szybkością do 7.2Mbit przy ściąganiu i do 5.76mbit przy wysyłaniu danych oraz poprzez WiFi również w standardzie n. Multimedia zapewnia aparat 5Mpix, czyli do 2592z1944 pixeli, z autofokusem. Nagramy również video w rozdzielczości HD 720p przy 30 klatkach na sekundę, jeżeli jakość nagrywania jest taka jak we wspomnianym wcześniej Wave`ie to ja już go chcę ;). Całością zarządza Android w wersji 2.1 Eclair. I bardzo dobrze, bo aplikacje na Adroida pojawiają się setkami, sam system jest stabilny i co najważniejsze otwarty. Galaxy S w chwili obecnej ma już dostępna aktualizację do Androida 2.2 (15-05-2011), a na 12-06-2011 jest dostępna aktualizacja do Gingerbread. Całości dopełnia wbudowany odbiornik GPS z możliwością wsparcia A-GPS.

Ciekawe informacje znajdziemy w sekcji długość rozmów i czuwania. Bateria to litowy-polimer o pojemności 1500mAh. Jeżeli będziemy korzystać z sieci 2G możemy rozmawiać do 13godzin i zostawić telefon na czuwaniu na ponad 30dni. Jeżeli korzystamy z sieci 3G czas rozmów skraca się o połowę 6h 30min, a czuwania do ok. 24dni. Oczywiście są to dane podane przez producenta w idealnych warunkach, a jak wiadomo warunki mało kiedy są idealne. Pomijając miejsca gdzie nie ma zasięgu 3G, powiedzmy sobie szczerze po co nam telefon z HSPA jeżeli będziemy używać trybu 2G? Szczególnie jeżeli mamy pakiety na internet, które aż proszą żeby z nich skorzystać.

J.A.S. 2012

/span

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Pocket