Samsung vs Apple: SGS 3 konta iP5

Nie, nie chodzi o kolejny pozew, a o reklamę z serii “The next big thing…”. Samsung opublikował porównanie obu flagowych produktów w formie listy – zawierającej specyfikacje każdego z urządzeń. I jak się domyślacie produkt koreański wygrywa to porównanie. Nie dlatego, że zostało opracowane przez Samsunga, tylko dlatego, że tak w rzeczywistości jest. Ale czy to wystarczy by SGS3 wygrał batalię na rynku?

Nie chce żeby to brzmiało: Samsung dobry – Apple zły. Oba koncerny zaprezentowały swoje flagowe produkty w tym roku i oba zawiodły oczekiwania. Ale przyznacie, że nowy iPhone zrobił to o niebo lepiej. W sensie – zawiódł.
Oto porównanie:

image

Tytuł mówi wszystko: “It doesn’t take a genius”. Cóż wiele można powiedzieć, ale zanim spróbujemy coś powiedzieć, zobaczmy kim są użytkownicy współczesnych smartfonów.

To, że chodzi o iPhone to czysty przypadek, film jest zabawny i równie dobrze mogły być o Samsungu. I podejrzewam, że efekty byłyby podobne.

Wracając do porównania. Ekrany HD pojawiają się już w wielu typowych urządzeniach, rozszerzalna pamięć, wymienialna bateria to przemawia za Samsungiem. Żeby oddać sprawiedliwość, przychylę się do zdania jednego z obozów, że zastosowanie matrycy Pentile nie daje pełnej rozdzielczości.

Teraz najważniejsze to nie dać się zwariować. W przypadku obu produktów usłyszymy superlatywy z ust twórców, zasłużone czy nie – padną. Wybierzcie ten produkt który wam bardziej odpowiada.

J.A.S. 2012

Udostępnij!