Uszkodzenie dotyku w Sony Xperia Z3 Compact

Co najgorszego może się stać w telefonie dotykowym? Przestać działać dotyk. Przez upadek czy uderzenie – OK, ale zaraz dotyk działa – a przyciski Home/Apps/Back już nie. Oto dziwna przypadłość Sony Xperia Z3 Compact.

Zapytałem znajomego, który siedzi w telefonach – stwierdził tylko:”aaaa Sonnnyyy. One tak mają.
Do tej pory telefon sprawował się wzorowo, opisałem to tutaj – Sony Z3 Compact – smartfon idealny i zaskakująco – nadal wszystko działa – cała powierzchnia wyświetlacza, ta na której nie ma domku, trójkąta i kwadratu – reaguje idealnie. Kiedy odblokowuję ekran przeciągając od samego dołu – właśnie tam gdzie zaraz pojawiają się przyciski – działa idealnie. Ale kiedy tylko się pojawią – nic. Może nie do końca – raz na jakiś czas da się zmusić przycisk do zadziałania – atakując go z różnych kątów.

Co w takim razie począć – jak korzystać z telefonu. Otóż nie dałoby się gdyby nie tryb rękawiczek w ustawieniach ekranu. Po wybraniu tej opcji – ekran robi się ekstra czuły – przez co trudniej jest operować, bo łapie to co nie trzeba. A jednocześnie przyciski zaczynają z pewnym oporem działać. Nie zawsze, ale da się używać telefonu.

Sony Z3 Compact stamina Uszkodzenie dotyku

Co można z tym zrobić. Szczerze – nie wiem. Zapewne wymiana dygitalizera, a tego bym nie chciał. Można zainstalować sobie przyciski programowe i te działają świetnie, bo reszta dotyku działa świetnie. Ale przeszkadzają  – zasłaniają część ekranu. Na dodatek dublują te oryginalne. Głupio to wygląda, ale sprawdza się w użytkowaniu tak uszkodzonego telefonu.

Przeszukałem internet pod kątem powyższego i znalazłem wielu poszkodowanych, ale praktycznie żadnego rozwiązania usuwającego problem, bez wymiany dotyku. A to nie wchodzi w grę, chyba że ktoś mi wyśle wyświetlacz do tego modelu. To poproszę razem z baterią ;).

Spotkaliście się z takim fenomenem? Uszkodzenie pojawiło się w ciągu 6 miesięcy po okresie gwarancji – mam go dopiero 30 miesięcy – od nowości. Telefony typu SGS2 czy HTC Sensation, które posiadam ciągle są 100% sprawne pomimo, faktu że mają ponad 5 lat każdy.

Udostępnij!