Zakupy online od strony sklepów

Zakupy online od strony sklepów internetowych to seria krótkich filmów przygotowanych przez zespół Google Analytics, które pokazują przez co muszą przejść klienci aby dokonać zakupu on-line. Humorystyczny wydzwięk filmów – skutecznie poprawia nastrój z samego rana w poniedziałek. Konieczna znajomość języka angielskiego.

Jak wygląda robienie zakupów online od strony obsługujących nas skryptów, co uzyskamy jeżeli przedstawimy ludzi jako właśnie te skrypty, jak wygląda proces zakupów online?

Film numer jeden: „Zakupy online powinny być łatwe”:

Nie pamiętasz nazwy użytkownika? Za długo czekałeś – sesja wygasła? Przeczytaj i zaakceptuj regulamin.

Film numer dwa – „Wyszukiwanie online”:

Czy zawsze to  czego szukasz jest na jednym z pierwszych miejsc? Czy tez musisz trochę się „natrudzić” aby znaleźć dokładnie to czego szukasz? Czy tak wygląda wyszukiwanie w sklepach online? Może macie podobne doświadczenia w znanych sklepach na polskim rynku?

Film numer trzy – „A do tego frytki?”:

Normalną praktyką jest podawanie co i ile osób – kupiło oprócz rzeczy, którą jesteśmy zainteresowani. O ile w nielicznych wypadkach jest to przydatne, o tyle często irytujące. Czy tak bardzo jak filmiku?

Powyższe filmy poprawiły mi humor z samego rana, bo pokazują, że wszyscy wiedzą o tym jak wygląda proces zakupów online i co jeszcze trzeba zmienić, aby był  bardziej przyjazny. Pytanie tylko jak to zmienić? A jak wyglądają wasze zakupy online? Macie problemy z wyszukaniem interesującego was produktu? Może sesja za szybko wygasa? Swoją drogą podoba mi się rozwiązanie jednego z banków – gdzie widzimy czas pozostały do wygaśnięcia sesji. Czy może proponowane produkty dodatkowe i polecanie tego, co kupili inni zwyczajnie was irytuje?

inspiracja : wpis na antyweb

źródło: You Tube

J.Ś. 2012

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Pocket