Nokia będzie walczyć o pozycję lidera – wideo

Nokia będzie walczyć o pozycję lidera na rynku smartfonów – wprowadzając nowe urządzenia serii Lumia w bardziej przystępnej cenie. Dwa z nich to Nokia Lumia 720 i Lumia 520 za odpowiednio 249 € i 139 €. Czy Nokia wróci na salony? Zobaczmy co na ten temat ma do powiedzenia Ves Jutil – dyrektor marketingu Nokii.

Jak Nokia będzie walczyć o pozycję lidera, Ves Jutil:

Nowe modele mimo niższej ceny mają oferować ten sam poziom “user experience” (kto zaproponuje tłumaczenie?), czyli wysoki poziom zadowolenia z urządzeń i usług oferowanych dzięki nim. Ponieważ obecnie urządzenia niezależnie od producenta oferują zbliżone parametry – producenci szukają sposobów aby przyciągnąć klientów do swoich produktów. Najczęściej robią to za pomocą dodatkowych usług/aplikacji,. Najlepszym przykładem jest tutaj Apple i ich asystent Siri.

Wierzymy, że model z 4-calowym wyświetlaczem będzie atrakcyjnym produktem dla osób, które po pierwszej próbie poważnie będą rozważać przełączenie się na Windowsa ze starszych produktów Nokii – mówi Jutila.

Nokia będzie WalczyćNokia będzie Walczyć

Nokia najwyraźniej nie zamierza podejmować walki na rynku urządzeń około 5 cali z rozdzielczością FullHD 1080p, a zamierza się skupić na odzyskaniu rynków low i middle end. Problemem może być to, że Nokia oferuje tylko jeden system operacyjny – Windows Phone, podczas gdy Samsung, HTC i inni poza Windowsem mają w swoim portfolio smartfony na Androidzie.

Z drugiej strony Apple też ma tylko jeden system operacyjny, może Nokia chce naśladować to rozwiązanie?

xródło: newseria

Pocket