Rabat na abonament w Orange

Rok 2013 to rok rabatów na abonament w Orange, oby trend sprzedawania/przyznawania rabatów 30% szybko się nie skończył. Jak bardzo opłacalne jest kupno rabatu na serwisach zakupów grupowych?

Rabat 30% to znaczna zniżka – tego chyba nie trzeba udowadniać. Chciałbym jednak pokazać (również sobie – jako, że jestem wzrokowcem) jak wyglądają abonamenty Orange w połączeniu z rabatem dostępnych w serwisach typu: Groupon.

Zanim zaczniemy chciałbym zauważyć, że przez większość czasu rabaty na serwisach grupowych są dla NOWYCH klientów – również przenoszących numer z innej sieci. Nie zadziała natomiast dla osób chcących zachować swój numer, który jest w Orange. Jest na to prosty sposób – przenosimy numer do innego operatora w 1 dzień i wracamy z tym numerem do abonamentu Orange. Voila Uśmiech

Co z osobami przedłużającymi umowę – nie martwcie się rabaty dla was również są dostępne – szukajcie ich i pytajcie o nie na profilach społecznościach Orange: FB, G+ czy Twitter.

Rabat na Abonament w Orange

Rabat skierowany jest do ofert abonamentowych Smart Plan Halo i Smart plan Multi. Bardzo ważnym elementem oferty jest to, że nie wyklucza się z dostępnymi promocjami. Dla przykładu: Orange daje tablety do zakupionego telefonu – Trafione prezenty cieszą podwójnie – promocja Orange, kupując rabat otrzymamy niższy abonament i tablet. Fajnie – prawda?

Konkrety: ile jesteś w stanie zapłacić za miesięczny abonament? 40 zł, 50 zł, więcej, a może mniej? Zobacz:

Blackberry Z10 taniej w Orange

Zachęcające prawda?

A co najważniejsze – za telefony płacimy z wybranego przez nas przedziału cenowego – co to znaczy? Porównajmy dwie oferty i cenę dowolnego telefonu: Smart Plan Multi 89,90 zł z rabatem 30% oraz Smart Plan Halo 59,90 zł bez rabatu. Wysokość abonamentu jest podobna, czy cena telefonu również?

Smartfon Blackberry Z10 (podoba mi się system BB OS):

Ogromna różnica. Jeszcze jeden? Proszę bardzo:

Nokia Lumia 920:

Jak więc widzicie rabat na abonament to nie tylko oszczędność na miesięcznej opłacie, ale również na cenie kupowanego telefonu.

Chyba więcej na temat samego rabatu nie musze pisać, prawda?

Ale jest jeszcze coś – cena za minutę. Ponieważ w abonamencie mamy nie tylko minuty, ale i sms i pakiety internetowe – trudno jest więc ocenić ile kosztuje sama minuta. Ale spróbujmy: minuty są wymienne na smsy w stosunku 1:1, więc pominiemy smsy w abonamencie. Zostaje pakiet internetowy, ale zostawmy go i wykorzystajmy Smart Plan Halo 79,90 zł.

Smart Plan Halo 79,90 zł ma obecnie nielimitowane rozmowy do wszystkich – co jest promocją świąteczną i może się skończyć po nowym roku, ale wcale nie musi. Jeżeli odejmiemy 30% od abonamentu zostanie 56 zł – więc za 56 zł mamy nielimitowane rozmowy – telefon i tablet. Ciekawe prawda?

Zobaczmy jeszcze jak wygląda to w abonamencie, w którym są minuty, a mianowicie Smart Plan Halo 59,90 zł – mamy tutaj 500 minut do wszystkich.

Smart Plan Halo 59,90 zł – 30 % = 42 zł – teraz podzielimy 42 zł na 500 minut i uzyskamy cenę za minutę = 0,08gr.

Macie jeszcze jakieś pytania dotyczące rabatu na abonament? Piszcie komentarzach.

źródło: orange, groupon

Autor: Jarosław Świerczewski

Udostępnij!