Rejestracja kart SIM, czyli ustawa antyterrorystyczna w Polsce

Rejestracja kart SIM w Polsce to skutek nowej ustawy antyterrorystycznej. Operatorzy w obawie o zyski zachęcają do rejestracji kart. Oto co proponują w zamian.


Rejestracja, wkrótce będzie obowiązkowa i każdy kto nie chce mieć wyłączonego numeru musi zarejestrować kartę do 2 lutego 2017. Sama ustawa wchodzi w życie 25 lipca 2016 i od tego momentu numer niezarejestrowany nie będzie aktywowany. Czyli kupujemy numer, ale żeby z niego skorzystać musimy go zarejestrować.

Ta ustawa, pod przykrywką działań antyterrorystycznych, to problem dla operatorów, których zyski w mniej więcej połowie pochodzą z kart PrePaid. Stąd też aktywne promowanie rejestracji numerów. Co ciekawe dopiero wtedy okaże się ile kart naprawdę jest użytkowanych.

Osoba fizyczna może zarejestrować do 20 numerów, firma do 100. (Orange)

Pojawia się wiele pytań, na które trudno odpowiedzieć.

Kiedy karta będzie wyrejestrowana? Co jak zgubimy i nie zgłosimy? Czy możemy sprawdzić, które karty są na nas zarejestrowane? Itd.

Odpowiedzi na część pytań znajdziecie na blogu Orange.

Czas na konkrety:

Rejestracja kart SIM – co z tego będę miał

Orange i Nju Mobile

1000 minut do wszystkich i 10GB na 30 dni – rejestracja w salonie Orange, i aby otrzymać bonus w ciągu 60 dni od rejestracji wysyłamy SMSa o treści BONUS na bezpłatny numer 80028 – szczegóły.

Plus

500 zł, 50 GB oraz Rok Ważności Konta, rejestrujemy w salonie Plusa lub Cyfrowego Polsatu – szczegóły.

Play

100 zł, 10 GB oraz Rok Ważności Konta – szczegóły.

Moja opinia.

Czy widzieliście kiedyś Polaka terrorystę? Czy w Polsce są zamachy terrorystyczne? Nie. Polska jest uznawana za jeden z nielicznych krajów Europy, gdzie terroryzm nie jest zagrożeniem.

Jeżeli musimy prosić o zgodę na coś to nie jest to już wolność. A jeżeli rząd tak bardzo obawia się zamachów niech wprowadzi rejestrację dla obcokrajowców, bez obywatelstwa polskiego. To również nie jest wolność, ale rząd powinien robić jak najlepiej dla obywateli swojego kraju. Póki co mamy ustawę i mamy obowiązek.

Udostępnij!