Roam Like Home Orange – czyli w roamingu jak w kraju

Roam Like Home to jedna z niewielu przydatnych dyrektyw UE – w ramach porozumienia połączenia na terenie Europy mają być w tej samej cenie co w kraju właściciela telefonu. Jako, że trochę jeżdżę to chętnie przetestuję nową propozycję.

Obecnie połączenia w krajach UE nie są takie drogie – odebranie połączenia w Orange to 25gr za minutę. Dużo gorzej jest z połączeniami międzynarodowymi – może i te się kiedyś zmienią.

Tymczasem mamy bombę… to nie jest dobry dobór słów w tych czasach – mamy bardzo ciekawą sytuację – połączenia w roaming mają być tak tanie jak i te w kraju. Zobaczmy co na to Orange.

Roam Like Home Orange

Roam Like Home Orange

Powyższa tabelka dotyczy ofert NIELIMITOWANYCH. Krótko mówiąc ma być bez dodatkowych opłat.

Kto nie posiada takiej oferty – ma być rozliczany wg stawek krajowych:

Klient który posiada pakiet minut w ramach abonamentu, będzie go mógł wykorzystać również na rozmowy w roamingu w krajach UE oraz w Norwegii, Islandii i Lichtensteinie. Po wykorzystaniu pakietu zapłaci za połączenia według tej samej stawki w kraju i w roamingu.

Jeżeli chodzi o PrePaid – czyli mój obszar zainteresowań – “Klienci prepaid zapłacą za połączenia, SMSy, transfer danych i MMS zgodnie z podstawowym cennikiem, który obowiązuje w Polsce. Jeśli chodzi o transmisję danych, będą korzystać w roamingu z jednej, niskiej stawki – 10 gr za 1 MB.

Z powyższego wynika, że nie będziemy korzystać z pakietów Internetowych, które mamy w np.: OFnK – ale jest to logiczne, bo moje 80GB kosztowałoby Orange trochę za dużo, z drugiej strony chciałbym mieć chociaż 5GB w pakiecie.

I w tym momencie zaczynam się zastanawiać nad Nju Mobile – nielimitowane połączenia – dużo ich nie potrzebuję, dane – tych już trochę więcej i do tego niski abonament. A pakiety danych w Europie nie są tanie – Polska Królową taniego Internetu.

Oferta ma obowiązywać od 15 czerwca 2017- czyli jeszcze trzy dni do startu. Konkurencja nie śpi i również ma swoje oferty – TMobile, który ma mieć ciekawszą ofertę – w następnym wpisie.

Udostępnij!