Smart-Wybór Pelikan MIX 39,90 zł w Orange

Poprzednim razem dobieraliśmy telefon do oferty Pelikan II 39,90 zł – tym razem zajmiemy się tą samą taryfą w wersji MIX. Abonament i Mix różnią się pod względem kilku szczegółów. Najważniejszy z nich to wykorzystanie kwoty dostępnej w ramach miesięcznego zobowiązania oraz równie ważne usługi dodatkowe – abonament pozwala na większą swobodę, Mix to “bezpieczna” taryfa. Przyjrzyjmy się zmianom.

O ofercie abonamentowej i wybranych telefonach znajdziecie w poprzednim wpisie: Smart-Wybór Pelikan 39,90zł w Orange. Teraz zajmiemy się różnicami i wyborem telefonów, bo Mix pod względem cen jest droższy.

Ilości minut, smsów i kwota zobowiązania pozostają takie same, w Mixie nie możemy przekroczyć miesięcznej kwoty, którą wybraliśmy. Działa to na zasadzie Prepaid – kończą nam się środki na koncie i nie możemy dzwonić – musimy albo doładować albo czekać do nowego okresu rozliczeniowego. Można zamówić dodatkowe usługi, ale będą one doliczone do faktury. Krótko mówiąc jeżeli nie wykupujemy dodatkowych usług to nasz faktura będzie opiewała na kwotę 39,90 zł – niezależnie od tego jakbyśmy korzystali z telefonu.

W Mixie nie mamy Nielimitowanych smsów w Orange – są duże pakiety wymienne na smsy do wszystkich sieci w stosunku 5:1. Opcja nielimitowanych smsów zarezerwowana jest dla abonamentu. W Pelikanie Mix 39,90 zł mamy 2000 smsów do Orange wymiennych na 400 smsów do innych sieci.

Jak już wspomniałem ceny telefonów Mixie są wyższe. Dlatego będziemy wybierać je ponownie – niektóre się powtórzą.

W Mixie kwotę zobowiązania możemy wykorzystać na dowolny cel – smsy premium, internet, połączenia w roamingu i międzynarodowe, mms – traktujemy nasz abonament jak kwotę do wykorzystania – dokładnie tak samo jak na kartę.

Podsumowanie taryfy:

  • Taryfa: Pelikan II Mix
  • Abonament miesięczny: 39,90zł
  • Minuty do wszystkich wymienne na smsy: 60/60
  • dodatkowy pakiet smsów: 400 do wszystkich, 2000 do Orange
  • Usługa dodatkowa: darmowy dostęp do serwisów społecznościowych (Facebook, Wikipedia, Fotka.pl i inne) przez wersje mobilną np: m.facebook.pl

Telefony do taryfy Pelikan II Mix 39,90 zł w :

Telefony Motorola Defy Mini, Samsung Galaxy Mini, Galaxy i5510, Nokia E52, Nokia 500 kosztują 99zł (w abonamencie 3zł). Wybór tych telefonów jest uzasadniony ale bardziej kosztowny niż w opcji abonamentowej.

Samsung S5610 to bardzo ciekawa propozycja jeżeli chodzi o klasyczny telefon z dużymi możliwościami. S5610 nie ma żadnego systemu operacyjnego, ma za to bardzo ciekawe parametry jak na tak tani telefon. 5Mpix aparat z lampą LED, obsługa HSDPA – szybki internet do 7,2Mbit i dużej pojemności bateria – 1000 mAh. Wiem, wiem taka ilość przy współczesnych smartfonach wydaje się mała, ale brak dużego dotykowego wyświetlacza i systemu powoduje, że zapotrzebowanie drastycznie spada i dzięki temu – kilka dni bez ładowania to normalne w tym telefonie. Osobiście podoba mi się design. Za 3zł w Pelikan II Mix 39,90 zł.

Nokia Asha 302 to propozycja dla zwolenników telefonów z klawiaturą QWERTY bez ekranów dotykowych. Szybki procesor (1GHz) i dobre parametry zdecydowanie przemawiają za wyborem tego telefonu, oczywiście cena również – za telefon zapłacimy 3zł. Podobnie jak w abonamencie.

Samsung S3350 Ch@t 335 to propozycja koreańskiego producenta na telefon przeznaczony do pisania dużych ilości tekstu, podobnie jak Nokia Asha wyposażony jest w klawiaturę QWERTY i touchpad do nawigacji podobnie jak w Blackberry. Bardzo przyjemnie obsługuje się ten telefon. 2Mpix aparat, WiFi, klawiatura QWERTY, pamięć rozszerzalna za pomocą kart Micro SD– koszt telefonu 3 zł.

Oto trzy propozycje za 3zł i pięć za 99zł wyboru dokonujemy wg własnych upodobań, tak abyśmy byli zadowoleni. Mam nadzieję, że artykuł chociaż trochę w tym pomógł.

J.A.S. 2012

Udostępnij!