Premiera Samsunga Galaxy S Duos

We wrześniu w Europie rozpocznie się sprzedaż nowego smartfonu obsługującego dwie karty SIM jednocześnie – Samsunga Galaxy S Duos. Telefon stylizowany jest na model Galaxy S3, obsługuje dwa numery telefonów – aktywne jednocześnie, ale wydajnością jak na obecne czasy nie zachwyca. Może dzięki temu przynajmniej dłużej będzie trzymać bateria. Zobaczmy co oferuje Galaxy S Duos S7562.

Parametry Galaxy S Duos S7562:

  • system Android ICS,
  • 4″ wyświetlacz rozdzielczości WVGA(Wide-VGA) 800 x 480 pikseli w technologii TFT,
  • procesor Cortex A5 – jeden rdzeń – taktowany 1GHz z GPU Adreno 200 E – Qualcomm Snapdragon MSM7227A,
  • Pamięć RAM 512MB, 4GB pamięci wbudowanej,
  • aparat 5Mpix – nagrywanie w rozdzielczości VGA,
  • bateria o pojemności 1500mAh,
  • wymiary 21.5 x 63.1 x 10.5 mm, waga 120g.

Procesor graficzny Adreno 200 widzieliśmy w np: SE Xperia X10 czy HTC Desire, czyli produktach z 2010 roku, tutaj co prawda zastosowano wersję Enhanced. Procesor Cortex A5 to też już bardzo leciwa konstrukcja, która nie obsługuje nagrywania w HD, stąd SGS Duos nagrywa tylko materiał w rozdzielczości VGA. Chipset Qualcomm MSM7227A użyto między innymi w Galaxy Mini 2, Nokia Lumia 610, ZTE Blade II. Wyświetlacz TFT, nie SAMOLED, nie SLCD – parametrami ten smartfon jest daleko w tyle za oryginalnym SGS.

Niezaprzeczalną zaletą jest obsługa dwóch kart SIM, nie mamy na rynku za dużo urządzeń typu smart z obsługą dwóch numerów telefonów. Samsung pozawala na przekazywanie rozmów pomiędzy kartami SIM (o ile operator na to pozwala). Kiedy rozmawiamy na jednym numerze, a przychodzi rozmowa na drugi – smartfon przekieruje ją na numer obecnie zajęty – jest to opcja możliwa do ustawienia. Podobnie możemy ustawić jak ma się zachować telefon podczas korzystania z transferu danych i przychodzącej rozmowy.

 Słowo o reklamie w 21 wieku. Opis tego smartfonu pojawił się na oficjalnym blogu samsungtomorrow.com, który służy do komunikacji z użytkownikami, mediami, itd.
W czym problem? W czasach kiedy dostęp do informacji jest powszechny – nie opłaca się “mydlić oczu”, choć minie jeszcze trochę czasu nim korporacje  to zrozumieją.

Informacje na w/w blogu mówią o:

  • “high-end performance i breezy multi-tasking” – przestarzały procesor i grafika to wg autora jest wysoka wydajność,
  • “4GB of on-board storage provides ample space for your favourite images and videos” – czy 4GB to obszerna pamięć na zdjęci i wideo?
  • “enjoying images taken with the phone’s 5MP camera” aparat jest wystarczający do robienia zdjęć, ale nie wspomniano o nagrywaniu wideo. Dlaczego, bo w 2012 roku nie ma się czym chwalić – nagrywanie VGA.

To odnośnie podejścia firmy do klientów, a nie samego produktu, który przy odpowiednio dobranej cenie będzie miał szansę na powodzenie wśród użytkowników.

za: samsungtomorrow.com

J.A.S. 2012

Udostępnij!