Orange Neostrada oferta internetu domowego

Orange Neostrada to produkt kochany lub nienawidzony, zależy kogo pytacie. Faktem jest, że to jedna z lepszych propozycji i być może konkurencyjna do obecnie posiadanej. W tym wpisie postaram się jak najdokładniej przybliżyć wam aktualną ofertę Neo.

Dzieci Neo” to pierwsze co wam przychodzi na myśl – przyznajcie się. Co ciekawe określenie “dzieci neo” nie ma nic wspólnego z Neostradą – to taki niezbyt korzystny z punktu widzenia operatora zbieg okoliczności. 😉

Dlaczego o Neostradzie – skoro Łącze Światłowodowe jest już w ofercie? Jest, ale w wybranych lokacjach – w większych miastach, więc nie dla każdego, a przejście z Neostrady na FTTH jest potem łatwiejsze.

Orange Neostrada – nowa umowa

Koszmar sprzedażowy – proces łatwy, ale i tak każdy chciał żebym to ja to robił. 😉

Pierwsze pytanie – czy do Neostrady muszę mieć telefon stacjonarny – tak. I nie – ale wtedy pojawia się opłata za łącze.

Pierwsze co widzimy po wejściu na stronę Orange Neostrada to trzy ceny i trzy prędkości (właściwie sześć, ale o tym zaraz).

orange neostrada

I tutaj wykonujemy pierwszą czynność – wybieramy ile chcemy płacić miesięcznie. Dla mnie – gdybym miał 80Mbps za 40 zł (umowa na 24 miesiące) to wystarczyłoby to w zupełności. Choć nie do końca “wybieramy” – nad cenami jest formularz, który pozwala sprawdzić dostępność danej szybkości pod danym adresem.

orange neostrada

Okazuje się, że w miejscu zamieszkania mam do 20Mbps za 40zł. Dobre i to. Dlaczego tak się dzieje? Dostępność danej prędkości jest uzależniona od wielu czynników – odległość od centrali, jakość kabli, itd. Ten formularz nie jest wyznacznikiem – jedynie szacuje prędkość z dużym prawdopodobieństwem zaniżania wyniku. W każdym bądź razie prędkość będziemy mieć taką na jaką pozwolą łącza.

Sprawdzenie dostępnych prędkości podaje nam download i upload, czyli prędkość z jaką pobieramy i z jaką wysyłamy dane. W przypadku Neostrady mamy do czynienia z asymetrycznym przesyłaniem danych – ADSL – czyli więcej łącza używane jest do ściągania niż do wysyłania. A to z powodu sposobu w jaki większości użytkowników korzysta z Internetu – więcej pobieramy niż wysyłamy – ten trend się zmienia – rośnie ilość danych wysłanych – ze względu na serwisy takie jak YouTube.

Pamiętajcie, że nie ma tutaj gwarancji prędkości.

Po wybraniu dostępnej opcji – przechodzimy do formularza, w którym podajemy swoje dane – tj.: dane abonenta telefonu stacjonarnego – tak, przez formularz w Sklepie Internetowym zamówimy Neostradę tylko wtedy kiedy mamy telefon stacjonarny.

Jeszcze jedno odnośnie prędkości i opłat – ponieważ w miejscu zamieszkania nie mogę mieć więcej niż 20Mbps – inne opcje płatności się nie pojawiają. Logiczne, ale warte wspomnienia i wyjaśnienia.

Jeżeli nie posiadamy telefonu stacjonarnego, nie musi być w Orange, ale na łączach należących do Orange – do ceny Internetu musimy doliczyć 29,24 powiedzmy – 30zł lub założyć telefon stacjonarny.  Pamiętajcie również o opłacie aktywacyjnej – 49zł przy umowie na 2 lata.

Sprzęt.

Możemy kupić własny router ADSL – lub zapłacić  49zł za TP-link TD W8950N. Nie ma co tu więcej dodać. Sprzęt sprawdzi się w mieszkaniu czy domu – pamiętajcie aby instalować mniej więcej na środku i nie ma poziomie podłogi. 🙂

Po wypełnieniu formularza czekamy na kontakt i podłączenie. 🙂

FIN. A nie, czekaj jeszcze nie.

Obecna promocja przewiduje możliwość zakupu tabletu – Alcatel One Touch za 1 zł:

orange neostrada

Bardzo podstawowy, no ale za 1 zł wiecie … Swoją drogą 8 cali to bardzo przyjemny rozmiar (bez podtekstów) – TABLET nie jest za duży – dobrze leży w dłoni i nie za mały – większa powierzchnia wyświetlania.

Ceny zmieniły się odkąd opuściłem pomarańczowych – są korzystniejsze – jedynie ten telefon stacjonarny lub utrzymanie łącza. Co sądzicie o obecnej ofercie Neo? Dajcie znać.

Udostępnij!