Darmowe doładowanie? Nie ma czegoś takiego!

Oferty darmowych doładowań znajdujemy szczególnie na portalach społecznościowych. Piszę więc głośno i wyraźnie: Nie ma czegoś takiego jak Darmowe Doładowanie!

Pierwsza zasada, która pozwala uniknąć wszelkich nieprzyjemności brzmi: CZYTAJ REGULAMINY! A jeżeli na stronie nie ma regulaminu – omijaj takie strony z daleka.

Na pierwszej zasadzie mógłbym w zasadzie skończyć – w regulaminie jest wszystko. Jeżeli to za mało, oto druga zasada:

Nie ma nic za darmo! Są konkursy, w których można wygrywać – oczywiście, aczkolwiek sprawdźcie najpierw czy firma organizująca jest znana. Na opiniach w internecie bym za bardzo nie polegał. Ze względu na to, że opinie piszą najczęściej osoby niezadowolone, które uważały np.: że należała im się wygrana w konkursie. Dodatkowo pamiętajcie, że nie ma miejsca na prawdę w Internecie oraz, że opinie da się kupić. A firmy często to robią.

Po trzecie: jeżeli strona internetowa wymaga od Ciebie podania numeru, a potem jeszcze potwierdzenia otrzymanym smsem – to jest to najczęściej SCAM. Oczywiście nie można nazwać oszustwem sytuacji, w której w regulaminie usługi było wszystko dokładnie opisane, więc CZYTAJCIE REGULAMINY!

W jaki sposób Darmowe Doładowanie miałoby być darmowe?

Bardzo prosto. Wprowadzając numer swojego telefonu i potwierdzając aktywacje usługi otrzymanym smsem – zgadzamy się na otrzymywanie płatnych smsów – zwanych SMSMT. W tej sytuacji codziennie stracimy 2 zł netto, a regulamin mówi, że z doładowania możemy skorzystać po otrzymaniu minimum 40 takich smsów. Czyli aby otrzymać doładowanie 25/30 zł musimy wydać 100. Dalej uważacie, że jest coś takiego jak darmowe doładowania?

Skoro jest to tak oczywiste to dlaczego portale społecznościowe nie zablokują takich stron? Dlatego, że CZYTAJCIE REGULAMINY – po zapoznaniu się z regulaminem, w którym jest wszystko wyjaśnione, nikt nie może powiedzieć, że coś było nie jasne. Otrzymujesz płatne smsy – dostajesz doładowanie. Proste.

Jarosław Świerczewski

Udostępnij!