CES 2013: Elastyczne ekrany LCD Samsunga

Jak większość osób wie, Samsung, razem z Apple, jest największą i najpotężniejszą firmą na świecie. W ostatnich miesiącach zaprezentowała wiele bardzo ciekawych urządzeń, będących mocną konkurencją dla amerykańskiej firmy Apple. Jak statystyki podają, Samsung, wszystkich urządzeń sprzedało bowiem 50 milionów sztuk, do czego głównie przyczyniła się premiera nowego Samsunga Galaxy SIII.

Elastyczne ekrany LCD, jakie Samsung zamierza wystawić na rynek, są niesamowicie innowacyjne, wprowadzając technologię na całym świecie w coś zupełnie nowego. Wyświetlacze te mają być bardzo cienkie,  ich grubość wynosić będzie bowiem zaledwie 0,6 mm, a ze szkłem ochronnym 1 mm. Oprócz tego, ekrany OLED, które zaprezentowane będą na zbliżającym się CES 2013 w Las Vegas, mają mieś wielkość 5,5 cala, z rozdzielczością HD 720×1280.

Drugim wyświetlaczem, który również zaprezentowany będzie na CES 2013, przeznaczony będzie wyłącznie do telewizorów oraz wynosić będzie 55 cali. Ekrany tego typu były przedstawiane nie raz. W tamtym roku, również na festynie CES, zaprezentowane zostały elastyczne ekrany o wymiarach 4,5 cala, lecz zupełnie nie wyglądało to na produkt, który kiedykolwiek ma wejść na rynek. Produkt, który Samsung zamierza pokazać w tym roku jest znacznie lepiej dopracowany oraz o krok bliżej ku wystawieniu go na sprzedaż.

Ekrany zaprezentowane na CES 2013, to jedynie prezentacja tego, co może czekać nas w najbliższych latach. Nie jest to bowiem gotowy produkty do sprzedaży, dlatego, zanim telefony, czy telewizory z tą technologią wejdą na rynek, trochę czasu może minąć. Plany co do wystawienia takiego ekranu na rynek są nie pewne, lecz jak niektóre źródła podają, Samsung zapowiada masową sprzedaż telefonów i telewizorów z tego typu ekranem do 2014 roku. Jakie telefony będą wykorzystywać tą technologię jeszcze nie wiadomo lecz pewne jest, że nadchodzący Samsung Galaxy S4, takiego ekranu mieć nie będzie.

Oprócz nowoczesnych ekranów, które mają wyjść w najbliższym roku, Samsung ma szereg innych ciekawych planów co do nowych urządzeń. Pierwszym z nich jest Samsung Galaxy S4, który ogłoszony ma zostać w maju. Według niektórych źródeł internetowych, Samsung Galaxy S4 ma posiadać ekran Full HD oraz czterordzeniowy procesor. Drugim projektem, który Samsung zamierza zaprezentować w 2013 roku, jest kolejny telefon z serii phabletów, czyli Galaxy Note 2, który ma być tańszy od swojego poprzednika. Będzie on bowiem wykorzystywał ekran LCD, zamiast Amoled, który jest znacznie droższy. Trzecim urządzeniem, jest natomiast tablet. Ma on być praktycznie identyczny, pod względem konstrukcji, do modelu Transformer firmy Asus.

smart-life.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Pocket