Internet bezprzewodowy Orange Free

Internet bezprzewodowy to często jedyne rozwiązanie problemu braku dostępu do sieci, ale zanim kupimy internet bezprzewodowy musimy być pewni, że będzie nam odpowiadał. O ile oferty są bardzo zachęcające to zalecam wypróbowanie oferty przed zakupem.

Pierwsza podstawowa sprawa dotycząca internetu mobilnego, w każdej sieci to sprawdzenie za pomocą telefony obsługującego transmisję HSPA i karty Orange Free na Kartę ew. pożyczonego modemu czy będziemy z niego zadowoleni. Dlaczego? Dlatego, że internet mobilny ma dłuższe czasy odpowiedzi serwera (PING) przez co zawsze będzie działał wolniej od internetu dostarczanego po kablu.

Poniżej przykładowa wartość zmierzonej prędkości i wartości Ping:

Internet bezprzewodowy Orange Free

Dla porównania ping w sieci kablowej to 20 – 40 ms. Nie mniej jednak wartości przedstawione powyżej pozwalają na swobodne przeglądanie stron i treści multimedialnych. Jest to wartość zmierzona za pomocą telefonu w mieszkaniu na 3 piętrze.

Kiedy już będziemy pewni, że internet mobilny to rozwiązanie naszego problemu możemy przejść do wyboru odpowiedniej dla siebie opcji. Na początek dobra wiadomość dla osób posiadających już abonament lub Mix w kwocie zobowiązania minimum 39 zł dokupienie Internetu Mobilnego spowoduje aktywację promocji Orange Combo i naliczeniu miesięcznego rabatu na abonament.
Jeżeli będzie to abonament/Mix i Internet mobilny to rabat wyniesie 15 zł brutto. Przy większej ilości rożnych usług rabat rośnie.

Do wyboru mamy kilka opcji: internet z modemem lub routerem, internet z netbookiem lub laptopem, internet bez urządzenia oraz internet z tabletem. Tutaj zajmiemy się tylko internetem z modemem/routerem. Resztę opcji można prześledzić w Sklepie Internetowym Orange.

Abonamenty wyglądają następująco:

Kwota Abonamentu

19,00 zł

29,00 zł

49,00 zł

59,00 zł

99,00 zł

159,00 zł

Z Orange Combo

14,00 zł

34,00 zł

44,00 zł

84,00 zł

144,00 zł

Liczba GB

0

2,5 GB

9 GB

15 GB

21 GB

40 GB

Pakiet minut/sms

10 sms/10 min

10 sms/10 min

20 sms/10 min

30 sms/30 min

50 sms/30 min

50 sms/100 min

Szczęśliwe Godziny

Internet bez limitu w godzinach 00:00 do 08:00

Podane ceny i ilości danych dotyczą sklepu internetowego. Pakiet minut możemy wykorzystać na połączenia do Orange i na telefony stacjonarne, natomiast pakiet smsów do sieci Orange.

Po wybraniu odpowiedniego abonamentu przechodzimy do wyboru urządzenia. Może to być modem USB, który wykorzystamy na maksymalnie jednym urządzeniu lub router, do którego będziemy mogli podłączyć kilka urządzeń. Cennik z 11 października znajdziecie tutaj.

W przypadku wyboru urządzeń warto rozważyć te z obsługą HSPA DC+, bo technologia ta teoretycznie potrafi przesyłać dane z prędkością do 42Mbps oraz CDMA – jeżeli zamierzamy korzystać z internetu poza obszarami miejskimi.

J.Ś. 2012

Udostępnij!