Virgin Mobile w Polsce

Operatorzy wirtualni MVNO (Mobile Virtual Network Operator) mają ciężkie życie w Polsce – wielu z nich zakończyło swoją działalność, pomimo wsparcia dużych spółek. Do nie działających już MVNO w Polsce możemy zaliczyć m.in: WPmobi, myAvon i Snickers Mobile i Gadu Air. Virgin Mobile Polska zaczyna działalność właśnie w oparciu o model MVNO na infrastrukturze sieci Play. Czy mają szansę na zysk, a przynajmniej utrzymanie się na naszym rynku? Przedstawiamy ceny i promocje w VMP.

Oferta z założenia ma być jasna i prosta:

Pierwsza stawka OK, kolejne trzy nie zachwycają. Ale mamy jeszcze promocje:

Każde doładowanie premiowane jest 50% więcej, czyli za doładowanie 100zł dostajemy 150zł do wykorzystania. W ten sposób uzyskujemy stawkę 13gr/minutę i 8gr za sms do wszystkich sieci, a to już stawki trudne do zignorowania. Szczegóły poniżej:

 Promocja na pakiet internetowy 250MB.
Każdy kto: kupi starter w sklepie internetowy (do 30.09.2012) lub przeniesie numer do VM lub doładuje konto kwotą minimum 30zł otrzyma pakiet internetowy 250MB do końca roku co miesiąc za darmo.

Ceny Pakietów Internetowych bez promocji:

To jest coś co VM musi szybko zmienić – jest drogo. Do końca roku sytuację ratuje Pakiet 250MB za darmo – potem zobaczymy.

Najwyższy czas aby pozostali operatorzy ruszyli promocje i ceny w swoich ofertach Prepaid, bo mimo obniżenia stawek MTR (Mobile Termination Rate)- stawki za połączenia nie spadły. Jeżeli Virgin Mobile zmieni to, tak jak w 2007 roku zmienił to Play, to wszyscy korzystający z ofert prepaid na tym skorzystają. Czas pokaże – każdą poważną zmianę – opiszę oddzielnie.

J.A.S. 2012

Udostępnij!