Wybuchające Samsungi Galaxy Note 7

Firma Samsung tłumaczy – dlaczego odnotowano ponad 30 przypadków samozapalenia lub wręcz eksplozji Galaxy Note 7. Powodem mają być wadliwe baterie, a jak wiemy, z lekcji chemii, z bateriami litowymi nie ma żartów.

Do końca sierpnia doszło do 35 eksplozji nowych Samsungów Galaxy Note 7. Przyczyna – baterie, co dokładnie – kontakt elektrod – anody z katodą, kto zawinił – na razie nikt. Producentem jest spółka zależna Samsunga, więc chyba nie trzeba mówić więcej.

galaxy note 7

Co teraz z Galaxy Note 7?

Samsung wymienia smartfony…phablety? na nowe. Jest to zapewne duży cios finansowy, ale potencjalne skutki próby ukrycia tej wady byłyby zapewne dużo większe.

Samsung prosi o nieużywanie Note 7 – tak – o wyłączenie urządzeń. Wymiana ma rozpocząć się 19 września – wtedy spodziewana jest dostawa. N7 można wymieniać także na Galaxy S7 Edge – ten proces ruszył już dzisiaj.

Ciekawostka.

Może trochę nie na temat, ale co tam – zauważyliście, że nie było Galaxy Note 6? Po Note 5 pojawił się od razu Note 7. Jednym z powodów miał być fakt, że na rynku był już Galaxy S6 Edge Plus, który jest bardzo podobny do N7. Drugi powód to kontynuacja obecnej generacji – Galaxy S7, S7 Edge i Note 7, a także premiera iPhone 7 – żeby było jasne który model konkuruje z którym.

Dziękuję za uwagę.

 
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Pocket