5 rzeczy do zrobienia, gdy ktoś porywa twoje konto na Facebooku

Jeśli masz konto na Facebooku, to może zauważyłeś, że masz pewne problemy, jak, niektóre z twoich postów są postrzegane przez innych. Możesz myśleć, że jak to jest możliwe i co należy zrobić, jeśli masz ten problem.

Dzisiaj, Facebook jest jednym z najbardziej popularnych serwisów społecznościowych i ludzie z całego świata korzystają z tej strony, aby połączyć i komunikować się ze sobą. Jeśli chcesz mieć dobrą reputację w sieci społecznej, to musisz uważać na swoje ustawienia prywatności.

Nie chcę mówić o wszystkich możliwych rzeczach, które mogą się wydarzyć, jeśli zmienisz ustawienia prywatności w niewłaściwy sposób, ale powiem ci o częstych błędach, które ludzie popełniają i jak zostają zhakowani.

Jeśli jesteś początkującym użytkownikiem mediów społecznościowych, to powinieneś wiedzieć, że domyślnie Twoje posty są widoczne dla wszystkich i możesz również udostępniać swoje posty znajomym. Ale możesz również wybrać ukrycie postu i nie będzie on widoczny dla nikogo.

Kiedy jesteś nowym użytkownikiem, zawsze zaleca się udostępnianie swoich postów i zdjęć znajomym i rodzinie. Ponieważ, dostaniesz dużo polubień i komentarzy, które pomogą Ci zdobyć więcej zwolenników.

Jeśli nie udostępniasz żadnego postu swoim znajomym, to jedyną opcją w lewo jest to, że będziesz dostawał dużo polubień od nieznanych użytkowników. Tak więc, musisz mieć oko na ustawienia prywatności.

Zobaczmy wspólne błędy, które ludzie popełniają i jak się hakują.

1. Nie wiesz, jakie są domyślne ustawienia Twojego konta.

Jeśli jesteś początkującym użytkownikiem, bardzo ważne jest, aby wiedzieć, że domyślnie twój profil jest publiczny i możesz udostępnić dowolny post swoim znajomym.

Tak więc, jeśli nie sprawdzisz domyślnych ustawień swojego profilu, to nie będziesz w stanie wiedzieć, jakie są ustawienia Twojego profilu.

2. Nie zaktualizowałeś hasła.

Jeśli zapomniałeś hasła do swojego konta, to musisz zmienić hasło i wprowadzić je ponownie.

Jeśli nie zmienisz hasła, wtedy haker może łatwo odgadnąć Twoje hasło i wejść na Twoje konto.

3. Nie zmieniłeś pytań bezpieczeństwa.

Pytanie bezpieczeństwa jest jak osobiste pytanie, na które powinieneś odpowiedzieć, gdy logujesz się na swoje konto.

Pytanie bezpieczeństwa pomoże Ci odzyskać konto, ale powinieneś aktualizować je za każdym razem, gdy resetujesz hasło do swojego konta.

4. Zapomniałeś zmienić adres e-mail.

Większość ludzi zapomina o zmianie adresu e-mail i jest to największy błąd, który robią.

Jeśli haker dowie się o starym id e-mail, może łatwo uzyskać dostęp do konta i ukraść wszystkie informacje.

5. Nie skonfigurowałeś dwuskładnikowego uwierzytelniania.

Jest to najskuteczniejszy i najłatwiejszy sposób zapobiegania włamaniom.

Ta metoda pomoże Ci zabezpieczyć swoje konto i jedyną rzeczą