Przyszłość internetowej telewizji

Przyszłość internetowej telewizji to temat coraz bardziej popularny wśród starszej widowni. Serwis YouTube oferuje całą gamę różnych kanałów na swoim portalu od zwykłych filmików po muzykę czy nadawanie na żywo transmisji. Coraz częściej można zauważyć, że popularne stacje telewizyjne przenoszą część swoich wiadomości w formie pigułek do świata internetu bo tam mogą zbudować swoją własną bazę odbiorców w różnym wieku, gdzie działają algorytmy, które wyświetlają filmy innym użytkownikom, którzy nie śledzą kanału.

 

Serwis YouTube dopiero nabiera rozpędu wśród osób w średnim oraz starszym wieku, ponieważ za ich czasów nie było dostępu do tak zaawansowanej technologii i dopiero zaczynają się jej uczyć. Przez okres pandemii możemy zauważyć wzrost aktywności użytkowników wszystkich urządzeń mobilnych ze względu na pracowanie ludzi w domu. Starsi ludzie chociaż mają dużo czasu wolnego coraz częściej zaglądają w poszukiwaniu przepisów aby zaznać nowych smaków aby od czasu do czasu odejść od tradycyjnej kuchni. A właśnie ten serwis dysponuje coraz większą gamą filmów o tej tematyce.

 

A treści w nich zawarte interesują daną grupę odbiorców a patrząc na to z punktu poleceń, film będzie nabierać coraz większego rozgłosu przez co algorytm wybije twórcę na wyższą pozycje wśród innych twórców, Takie działanie pozwoli stać mu się numerem 1 na YouTubie i tworzyć już nie tylko filmiki a przygotować całe profesjonalne studio do nagrań co po pewnym czasie zamieni się w małą internetową stacje telewizyjną nadającą do nawet setek tysięcy fanów.