Polowanie na okazję abonamentową w Orange

Jak upolować dobrą okazję abonamentową? Jak znaleźć świetną ofertę pod względem finansowym? Gdzie szukać i na co zwracać uwagę przed zakupem oferty?

Orange nie może podarować pozycji lidera na rynku, więc zaczyna walkę cenową – coś czego nigdy byśmy się nie spodziewali po tym operatorze. Czasy się jednak zmieniają.

Przejdźmy więc do konkretów – po pierwsze zakładamy kupno nowej oferty lub przedłużenia umowy przez Stronę internetową Operatora. Dlaczego? Bo po prostu jest taniej – jak zajrzycie na orange.pl znajdziecie tam dwa cenniki urządzeń – jeden dla salonu drugi dla sklepu internetowego – zgadnijcie gdzie jest taniej?

Na stronie internetowej czywiście – utrzymanie serwisu to mniejszy koszt dla firmy, a więc może zaproponować więcej.

Skoro mamy już tańsze urządzenie, postaramy się kupić tańszy abonament. Aby tego dokonać warto śledzić dwa serwisy. Po pierwsze fanpage Orange na FB – znajdziemy tam aktualne promocje i często kody na rabat na abonament. Nie wiemy jak długo potrwa akcja z kodami, ale pojawiają się co jakiś czas i można znaleźć nawet 30% rabat na całą długość umowy.

Drugim serwisem jest Groupon gdzie również co jakiś czas można kupić kody na rabat na abonament, zazwyczaj za 19 zł. Przed zamówieniem kodu należy sprawdzić do czego uprawnia, często mamy do czynienia z kodami na nową umowę, ale niekoniecznie na przedłużenie i vice versa.

Po otrzymaniu takiego kodu wchodzimy na stronę Sklepu Internetowego i zamawiamy to co chcieliśmy.

Abonament Smart Plan Multi 89,90 zł po 30% rabacie daje nam 62 zł – czyli poziom praktycznie Smart Plan Halo 59,90 zł. Ale telefony wybieramy po cenach z przedziału 89,90 zł – a tu już różnica jest znaczna. Podobnie można zrobić z mniejszymi i większymi abonamentami.

Dla osób przedłużających umowę w abonamencie są dwie, a nawet trzy dobre wiadomości. Po pierwsze nielimitowane połączenia w Orange, po drugie nielimitowane smsy w Orange, po trzecie do 50% więcej minut do wszystkich sieci. Jeżeli uda wam się jeszcze do tego dostać kod zniżkowy czy to 30% czy 20% to oferta robi się bardzo ciekawa.

Jeżeli chodzi o zakup urządzeń: można również poczekać na okresowe promocje takie jak Szalone Dni w Orange (czy tez dni szalonych cen), o których informacje znajdziemy na wspomnianym już profilu na FB. Podobne informacje znajdziemy na profilu Google Plus, który jest mniej uczęszczany FB, ale pojawiają się informacje, których nie ma na FB, w ten sposób firma chce zachęcić do śledzenia profilu G+.

źródło: orange

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Pocket