DCD DQ80251 najszybszy procesor z Polski

Czym jest procesor DCD DQ80251 i dlaczego jest tak ważny? Podczas gdy nie uświadamiamy sobie jego istnienia – korzystamy z niego na co dzień. Mowa o procesorach z rodziny 8051 – wokół głównego procesora, w każdym komputerze może działać  od kilkunastu do kilkudziesięciu mikroprocesorów 8051, niemal w każdej karcie SIM w naszym telefonie znajduje się właśnie… układ 8051, a ponad połowa urządzeń USB wykorzystuje procesory z tej rodziny – również pendrive`y.

Procesor DCD DQ80251 zaprojektowanym przez bytomskie laboratoria Digital Core Design jest obecnie ponad 66 razy szybszy od standardowego układu 8051.

DCD DQ80251

Układ w fazie projektu miał być około 50 razy wydajniejszy od standardu stworzonego prze firmę Intel.

“Na stoisku narodowym podczas tegorocznego Cebitu zaprezentujemy ten sam układ, ale w nowej odsłonie”mówi Jacek Hanke, prezes Digital Core Design“dzięki pracy naszych inżynierów, zoptymalizowaliśmy działanie procesora, dzięki czemu jest w chwili obecnej ponad 66 razy szybszy od standardowego układu 8051.” Co to oznacza w praktyce? “Nasz procesor wykonuje więcej operacji, w krótszym czasie i przy mniejszym zużyciu energii, a o to przecież właśnie chodzi we współczesnej elektronice” – dodaje Hanke.

dcd dq80251

Ostrożne szacunki mówią o co najmniej kilkudziesięciu miliardach urządzeń elektronicznych zbudowanych z wykorzystaniem układów z rodziny 8051, z czego około 250 milionów zostało zaprojektowanych przez Digital Core Design.

źródło: digitalcoredesign

Udostępnij!