11 sposobów na zarządzanie pocztą elektroniczną bez popadania w obłęd

Wszyscy wiemy, że e-maile są najczęstszą formą komunikacji, więc bardzo ważne jest, abyśmy zarządzali nią w skuteczny sposób. Jeśli chodzi o zarządzanie pocztą elektroniczną, zawsze zaleca się stosowanie inbox zero. W tym artykule zamierzamy podzielić się kilkoma przydatnymi i skutecznymi wskazówkami dotyczącymi zarządzania pocztą elektroniczną.

Nie sprawdzaj swojej poczty na telefonie

Jeśli chcesz zarządzać swoim e-mailem, to musisz wyłączyć powiadomienia w telefonie komórkowym. Sprawdzanie poczty na telefonie komórkowym nie pomoże Ci w skutecznym zarządzaniu nią, ponieważ będzie Cię rozpraszać i trzymać w napięciu przez jakiś czas.

Stwórz harmonogram sprawdzania maili

Jest to najbardziej skuteczna metoda zarządzania pocztą elektroniczną. Jedyną rzeczą, o której musisz pamiętać jest to, że musisz stworzyć czas na sprawdzanie maili.

Używaj folderu do przechowywania swoich emaili

Jeśli przechowujesz swoje emaile w jednej skrzynce odbiorczej, to zarządzanie nimi będzie trudnym zadaniem. Tak więc, mądrym pomysłem jest użycie folderu do przechowywania wszystkich twoich emaili.

Usuń emaile, które nie są potrzebne

Jeśli otrzymujesz dużo maili, musisz usunąć te niepotrzebne. Jak to się mówi, nie musisz odpowiadać na każdy mail.

Czytaj ważne emaile

Bardzo ważne jest czytanie ważnych maili, ponieważ pomoże Ci to zaoszczędzić czas. Ponadto, pomoże Ci to w utrzymaniu życia osobistego i zawodowego.

Czytaj e-maile na telefonie

Jest to najbardziej skuteczny sposób zarządzania swoimi e-mailami. Musisz czytać e-maile, które są ważne na telefonie, a jeśli musisz odpowiedzieć, to musisz odpowiedzieć na telefonie.

Wnioski:

Podsumowując, są to niektóre z najlepszych i skutecznych wskazówek, które pomogą Ci zarządzać swoimi e-mailami w skuteczny sposób. Jeśli zastosujesz się do tych wskazówek, wtedy łatwo będzie Ci zarządzać swoimi mailami.