Nielimitowane z limitem

Do napisania tego tekstu natchnęła mnie strona operatora LycaMobile, gdzie już nawet nikt nie ukrywa, że nielimitowane połączenia/smsy mają limity. I nie chodzi o to, że potrzebuję czegoś bez limitu – chodzi o fakt nazywania szamba perfumerią – jeżeli mogę zacytować Roberta Górskiego.

Swoja drogą potrzebowałbym nielimitowanego internetu mobilnego, ale to prędzej dostanę w Polsce niż w Belgii czy Holandii.

OK, do rzeczy – Lyca podobnie jak wielu operatorów – oferuje nam nielimitowane, tutaj nazywane Nieograniczonymi – rozmowy i smsy. Oczywiście z gwiazdkami – poniżej czytamy:

  • *W trakcie trwania oferty Klient otrzyma nielimitowane rozmowy i SMSy z ograniczeniem 3000 minut na rozmowy i 3000 SMSów do wszystkich operatorów w Holandii.
  • *W trakcie trwania oferty Klient otrzyma nielimitowane rozmowy i SMSy wewnątrz sieci Lycamobile w Holandii z ograniczeniem 5000 minut na rozmowy i 5000 SMSów.

I mamy jasną sytuację. Wkurza mnie jednak potrzeba mydlenia oczu nazwą. Limity jakie są podane wyżej – wystarczyłyby w zupełności. A jednak słowo nielimitowany/nieograniczony musi się pojawić. Bo jakby to wyglądało:

nielimitowane z limitemTo przecież niedopuszczalne, żeby w erze Nielimitowanego wszystkiego – pojawiło się coś takiego jak powyżej. Nie czujecie się robieni w balona – dmuchani w reklamę?

Udostępnij!