PTK Centertel zamknie 20% salonów Orange

PTK Centertel zamknie 20% salonów Orange – zapowiedziała kierownik działu PR korporacyjnego w Orange – Marta Góralewicz. Redukcje trwają od 2011 roku, ale jak widać nie kończą się po dwóch latach. Czy to dobry ruch? Czy przeniesienie obsługi i sprzedaży do sieci – pozwoli zmniejszyć koszty i zwiększyć zyski?

Te pierwsze na pewno – koszty ulegną redukcji, bo salony są bardzo drogie w utrzymaniu – w przeciwieństwie do Strony Internetowej Orange. Redukcja ma objąć salony, które są blisko siebie – to pozostałość po re-brandingu TP na Orange. Jeżeli w jakiejś galerii znajdziemy dwa salony – to już niedługo ;).

PTK Centertel ma 934 salony na terenie kraju – jeszcze trochę ponad roku temu było ich 1015.

Pytanie brzmi – czy salony są jeszcze potrzebne?

Odpowiedź – tak. Jako naród nie jesteśmy jeszcze gotowi na przejście do obsługi on-line – może za 10 lat. Tylko młode pokolenie będzie szukać i porównywać ceny i produkty w internecie, większość woli pójść do salonu – gdzie już teraz jest drożej, ludzie są źle opłacani – przez co jakość spadła już dawno i nie ma powodów by się podnieść.

Faktem jest, że ekspansja sieci na media społecznościowe była wielkim sukcesem – Serce i Rozum są znani i lubiani w całym kraju, obsługa Orange Ekspertów na portalach społecznościowych i w całym polskim internecie jest bardzo wysoko oceniana, w końcu platforma blogowa Orange – pierwsze i obecnie jedno z dwóch takie przedsięwzięcie zostało ciepło przyjęte.

Czy już czas żeby iść w sieć. Czy po prostu ktoś musi przetrzeć szlaki, a tym kimś będzie pomarańczowy operator?

źródło: gazetaprawna.pl

Jarosław Świerczewski

Udostępnij!