Szablony WordPress

Zaczynamy przygodę z WordPress i chcemy mieć blog/stronę jak najmniejszym kosztem – jest o zrozumiałe. Wtedy z pomocą przychodzą nam darmowe szalony, których są setki jak nie tysiące. Potem zaczynamy poznawać WP i dowiadujemy się, że szablon to jeden z najważniejszych elementów i warto zainwestować w ten element. Chociażby dla dożywotnich aktualizacji.

Faktem jest, że tysiące blogów stoją na darmowych szablonach, w tym wypadku setki mogą być oparte o ten sam motyw, chociaż wyglądać inaczej. Jeżeli taki motyw okazuje się podatny na ataki – to prędzej czy później zostanie zaatakowany. Możemy w to nie wierzyć, ale ktoś to zrobi dla zabawy lub dla praktyki. Co do wyglądu – strona http://smart-life.pl oparta jest o motyw iTheme2 – firmy Themify.Me.

AKTUALIZACJA: obecnie strona wykorzystuje motyw  RESPONZ.

Szablon został poddany modyfikacjom – bez ingerencji w kod, no może poza własnym CSS, ale to również można zrobić za pomocą panelu iTheme2. Dzięki temu wygląda tak jak chciałem, ale pojawia się kwestia ograniczeń samego szablonu. Przez co zastanawiam się nad zakupem Responz lub Wigi.

 A dokładnie obu naraz, bo Themify.me ma promocję, w której za zakup szablonu dostajemy drugi – dowolnie wybrany.

Jeżeli zaczynasz przygodę z WordPress – polecam szablon iTheme2 – jest darmowy i w zupełności wystarcza do podstawowych zadań. Mamy tu slider, kilka układów postów na stronie głównej, wbudowane łącza społecznościowe, popularne posty i wiele więcej.

Dlaczego w takim wypadku chcę zmienić ten szablon na płatny?

  • mimo, że iTheme2 dostaje aktualizacje regularnie to layout powoli przestaje wystarczać,
  • kupno szablonu zapewnia dostęp do forum wsparcia,
  • oczywiście dożywotnie aktualizacje,
  • drugi szablon w jednej cenie,
  • bardziej zaawansowany układ widżetów w szablonie Responz.

[hana-code-insert name=’Themify468′ /]

Po jakimś czasie chcesz, żeby szablony WordPress spełniały więcej oczekiwań niż dostajesz w darmowych wersjach. Dodatkowo szablon może mieć ukryty złośliwy kod, który umożliwi przejęcie kontroli nad naszą stroną, a jak nie to przynajmniej zniszczenie jej wyglądu. Każdy uważa, że jemu to się nie przytrafi, ale kiedy się przytrafi – zastanawia się dlaczego nie robił backupów – częściej.

Jeżeli wasze strony przynoszą lub mają przynosić korzyści – polecam przejcie na płatny szablon – wtedy zawsze można liczyć na wsparcie twórców i być pewnym, że kiedy WordPresss powiększy wersję o kolejny numerek – szablon zostanie zaktualizowany do wymagań platformy.

J.Ś. 2013

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Pocket