Google prezentuje Android 4.2 Jelly Bean

Google zaprezentowało nowe urządzenia z systemem Android 4.2 Jelly Bean. Wprowadza on kilka nowości do portfolio Androida. Właśnie o tych zmianach napiszę, to dobrze, że z kolejnymi odsłonami dostajemy nowe funkcje. Nie dobrze, że nie wszyscy będą mogli z nich skorzystać.

Pierwsza zmiana to możliwość utworzenia kilku kont użytkowników, dzięki czemu kilka osób może korzystać z jednego urządzenia, bez zmieniania ustawień innych osób. Każda aplikacja będzie posiadać oddzielne dane, więc wyniki w grach również będą oddzielne dla każdego użytkownika. Personalizacja to słowo kluczowe w tym wypadku.

Aby zaprezentować światu określone treści możemy skorzystać z aplikacji Daydream, dzięki której możemy przekazać informacje w postaci stosu zdjęć czy kartek z wpisami.

Kolejna funkcja to Wireless Display pozwalająca na bezprzewodowe udostępnianie zawartości ekranu na zgodnym telewizorze lub projektorze. Rożnica pomiędzy WD i DLNA polega na tym, że w przypadku DLNA udostępniamy treść multimedialną, a w przypadku WD zawartość ekranu.

Jelly Bean

Wprowadzanie tekstu standardowo opiera się na metodzie znanej ze SWYPE, wspomaganej mechanizmami wyszukiwania Google.

Google Now oferuje zbiór informacji o otaczającym nas świecie, takich jak prognoza pogody, ciekawe miejsca w okolicy, informacji o komunikacji miejskiej, itp.

Rozszerzone zostały opcje powiadomień, podobnie jak w wersji 4.1 Jelly Bean po rozwinięciu górnej belki systemowej możemy wybrać jak chcemy zareagować na powiadomienie, tym razem jednak jednym tylko dotknięciem.

Photo Sphere to rozwinięcie opcji zdjęć panoramicznych – teraz oprócz poruszania się tylko horyzontalnie – możemy poruszać się również w pionie – tworząc sferę ze zdjęć:

Oczywiście oprócz dodatkowych funkcji Android 4.2 Jelly Bean zawiera poprawki wpływające na wydajności i stabilność systemu.

J.Ś. 2012

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Pocket