Nowy Nexus 7 od Google – 1080p na 7. calach

GOOGLE zaprezentował nową wersję tabletu Nexus 7 – którego produkcją zajął się ASUS. Na tablecie zostanie zaprezentowana nowa wersja Androida Jelly Bean 4.3, a na 7. calowym wyświetlaczu zobaczymy obraz w rozdzielczości FullHD 1080p.

Nowy Nexus 7, aby pociągnąć tak wysoką rozdzielczość wyposażony będzie w potężny chipset Qualcommu – Snapdragon S4 Pro. Ten sam, który montowany jest w smartfonach Nexus 4 od LG i Sony Xperia Z. Snapdragon S4 Pro ma cztery rdzenie Krait taktowane 1.5 GHz każdy i wspierane układem graficznym Adreno 320. Taka specyfikacja powoduje prawie dwukrotny wzrost wydajności w stosunku do poprzedniego modelu.

Nowy Nexus 7 od Google

 

Do super wydajności chipsetu dostajemy 2 GB pamięci RAM – więc nie powinno nam jej szybko zabraknąć. 2GB pamięci do czasu opracowania rozwiązań pozwalających na montaż większej ilości – powinno być standardem w tak zaawansowanych urządzeniach. Samsung opracował już technologię pozwalająca na użycie 3 GB, do jej implementacji jeszcze trochę poczekamy.

Nowy Nexus 7 001

 

Jak wspomniałem na początku – w nowym Nexusie 7 mamy wyświetlacz o rozdzielczości FullD 1080p. Dlaczego na 7. calach? Google uważa, że tablet, który można trzymać w jednej dłoni jest bardziej przydatny niż jego więksi koledzy. i muszę się tutaj zgodzić, nie rozumiem natomiast dlaczego tak dużo miejsca pozostawiono dookoła ekranu, a w szczególności na górze i na dole. Wygląda to źle i brzydko, a wzorem tutaj powinien być iPad Mini.

W nowym Nexusie 7 znajdziemy również:

  • Bluetooth 4.0
  • NFC
  • ładowanie bezprzewodowe
  • łączność 4G – LTE
  • wyjście HDMI – a nie jak piszą niektóre portale wejście HDMI.

W Europie sprzedażą tabletu zajmie się najprawdopodobniej ASUS, a nie samo Google – cena tabletu zależy od jego wersji i wynosić będzie (w cywilizowanych krajach):

  • podstawowy model z 16 GB pamięci (tylko Wi-Fi) – 229 dolarów,
  • model z 32 GB pamięci (tylko Wi-Fi) – 269 dolarów,
  • najbardziej zaawansowany 32 GB-owy model z LTE 349 dolarów.

Nie spodziewajcie się jednak takich cen po przeliczeniu walut w Polsce.

źródło: google, asus

Jarosław Świerczewski

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Pocket