Wyniki Orange 2012

Oto kolejne podsumowanie ubiegłego roku – tym razem Centertel „chwali się” wynikami sieci Orange. Ale chwalić się nie ma czym – Orange stracił pozycję lidera na rzecz TMobile, spadki przychodów są znaczne, na ten rok planowane jest połączenie TP i Centertel – co oznacza zwolnienia. Ale przejdźmy do konkretów…

Może inaczej sam Centertel tak wiele znowu nie stracił, ale Centertel jest spółką zależną Grupy TP, a Grupa TP odnotowała ponad 50% spadek zysków.

Przychody Centertelu ukształtowały się na poziomie 7,478 mld zł, co oznacza spadek o 3% w stosunku do roku 2011. EBITDA, czyli zysk przedsiębiorstwa przed potrąceniem odsetek od zaciągniętych kredytów, podatków oraz amortyzacji wyniósł 2,102 mld zł, co z kolei oznacza spadek o 8,6%. Na koniec roku 2012 aktywnych było 14,895 mln kart SIM – o 237 tys. więcej niż na koniec 2011 roku.

Poniżej komentarz do wyników Macieja Wituckiego prezesa Orange:

Polski rynek telekomunikacyjny przechodzi okres najpoważniejszych przemian w swej historii,wynikających z niekończących się obniżek stawek MTR oraz nieodpowiedzialnych wojencenowych, zwłaszcza w segmencie abonamentowym telefonii komórkowej. Wymusza to istotną adaptację na Orange Polska, decydującą o przyszłości firmy.”

Zysk netto Grupy TP wyniósł 855 mln zł – co oznacza spadek o 55,5% w stosunku do roku ubiegłego.

źródło: orange

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Pocket