Anglia: Jaki telewizor wybrać?

Nie polecam oglądania telewizji, ale posiadanie dobrego telewizora zawsze się przydaje, np. do oglądania filmów czy grania. Zobaczmy jaki telewizor warto jest kupić mieszkając w Anglii.

Telewizor będę wybierał „pod siebie” nie znaczy to jednak, że nie znajdziecie tutaj przydatnych informacji, wręcz przeciwnie postaram się przedstawić argumenty za i przeciw konkretnemu wyborowi. Wybierać będziemy na Amazon

Wielkość – przekątna ekranu.

To kwestia indywidualna, każdy ma inne preferencje. Dla mnie nie mniejszy niż 42 cal i raczej nie większy niż 46-47 cali. Zapomnijcie o wytycznych co do zależności przekątnej od odległości oglądania – wszyscy kiedyś siedzieliśmy z nosem w telewizorze i nic nam nie jest. Po prostu wybierzcie rozmiar jaki wam pasuje.

LCD, LED, OLED czy plazma

Jestem zwolennikiem urządzeń o niskim poborze energii, lekkich i zgrabnych. Z tych powodów odrzucam plazmę, nie potrzeba mi również dodatkowego grzejnika. I nie, nawet pracując w sklepie z telewizorami, nie widziałem tej wielkiej różnicy w obrazie. Będę wybierał pomiędzy LED a OLED, a ponieważ te drugie są na obecną chwilę bardzo drogie – zostanę przy LED. Dlaczego nie LCD? Matryca LCD od LED różni się tylko rodzajem podświetlenia – świetlówka w przypadku LCD i diody LED w przypadku LED. Moim zdaniem lepiej wypada tutaj LED – lepszy obraz i mniejsze zużycie prądu. Co do zużycia prądu, będę o nim mówił, jednak musicie sobie uświadomić, że różnice w przeliczeniu na koszt energii nie są wielkie.

HD Ready, Full HD czy 4K

Podobnie jak w smartfonach zaczyna się tutaj wyścig na rozdzielczość. Stawiam na obecny standard czyli Full HD – większość urządzeń nagrywa w Full HD, na konsole powoli zaczynają pojawiać się tytuły w FHD, a w telewizji, której oglądać nie polecam, mamy programy w Full HD. To nie jest jeszcze czas 4K – jeżeli zapytacie czy kupno telewizora 4K to nie inwestycja w przyszłość – odpowiem – nie, ta przyszłość to jeszcze z 10 lat. Musicie zrozumieć, że technologia żeby została uznana za standard musi być popularna, czyli dostępna czyli w przystępnej cenie – 4K takie nie jest.

Zapomnijcie o HD ready, mimo, że będą zachęcać ceną to jest to już nuta przeszłości.

Wybrałem więc Full HD, 42 – 47 cali, LED. Co do funkcji dodatkowych – możliwość nagrywania może się przydać, odtwarzanie z pamięci przenośnych to już standard – inne wyjdą w praniu.

A i prawie zapomniałem – 3D czy nie?

Jeżeli tak to z okularami polaryzacyjnymi – nie potrzebuję migania przed oczami, a jak będę chciał posłuchać – użyję słuchawek. Jestem przeciwny technologii z okularami aktywnymi – mimo, że podobno dają lepsze odczucia. Znowu nie zauważyłem tego, a starałem się zauważyć.

Co do producenta – nie ma to wielkiego znaczenia, nie mniej jednak skłaniam się ku południowej Korei – Samsung, LG, być może Japonii – Sony.

Wiecie czego szukać – ja już wiem, mój zakup nie powinien przekroczyć 400-450Ł, a wasz?

PS: we wpisie jest wyszukiwarka produktów – jeżeli jej nie widzisz wyłącz blokowanie reklam i odśwież stronę – dzięki 🙂

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Pocket