HTC Cha Cha

Po inspirowanym tańcem towarzyskim smartfonie HTC Salsa – czas na kolejną odsłonę tym razem na warsztat poszła żwawa Cha Cha. HTC Cha Cha to oparty na androidzie smartfon z fizyczną klawiaturą QWERTY i dedykowanym przyciskiem do aplikacji Facebook. Telefon możemy rozpoznać po charakterystycznej krzywiźnie pomiędzy częścią klawiatury i wyświetlacza.

OGÓLNE

Data Zapowiedź: Luty 2011
Wprowadzony na rynek: Czerwiec 2011
Sieci GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
HSPA 900 / 2100
Wymiary 114.4 x 64.6 x 10.7 mm
Waga 120 gram

Na HTC Cha Cha czekaliśmy cztery miesiące, od zapowiedzi w lutym do wypuszczenia telefonu na rynek w czerwcu 2011. Telefon obsługuje cztery zakresy GSM, co oznacza że będzie działał praktyczne u wszystkich operatorów oferujących usługi oparte o sieć GSM w kraju i zagranicą. Są operatorzy świadczący usługi telefoniczne w technologii CDMA, tej samej, w której nasze Orange i Plus świadczą usługę internetu. Telefon dobrze leży w dłoni, a pochylenie całości może utrudniać noszenie go w kieszeni, ale dobrze się sprawdza przy użytkowaniu.

SYSTEM
I
SPRZĘT

System Android
Procesor 800Mhz
Akcelerator Brak danych

System na starcie to Android Gingerbread, czyli Pierniczek v2.3. Procesor taktowany jest zegarem 800Mhz, podobnie jak w Galaxy ACE, nie wiemy jaki to model. Na temat GPU brak danych, najprawdopodobniej nie ma sprzętowego wspomagania wyświetlania grafiki.

EKRAN Rodzaj Pojemnościowy TFT 256 tyś. kolorów
Wielkość 2.6 cala, rozdzielczość 320x480pix
Inne Gorilla Glass
Akcelerometr
Czujnik zbliżeniowy
HTC Sense 2.1 i możliwość upgrade`u.
Klawiatura QWERTY

Zastosowano wyświetlacz pojemnościowy TFT wielkości 2.6 cala, wyświetlający 256 tysięcy kolorów w rozdzielczości 480×320 pikseli. Zastosowano szkoło wykonane w technologii Gorilla Glass, odporne za zarysowania. Akcelerometr do między innymi zmiany orientacji wyświetlanego obrazu, czujnik zbliżeniowy do wyłączania podświetlenia ekranu podczas rozmowy. Telefon obsługujemy przez bardzo dobrze sprawującą się i ocenianą nakładkę HTC Sense i fizyczną klawiaturę QWERTY. Nowością jest wspomniany już wcześniej przycisk F, na dole telefonu do włączania aplikacji Facebook.

MULTIMEDIA Foto Matryca 5 Mpix
Rozdzielczość 2592 x 1944 pixeli
Autofocus
Oświetlenie LED
Aparat przedni: tak VGA
Video Nagrywanie D1 720×480 przy 30 klatkach
Funkcje Geo-tagowanie
Wykrywanie twarzy

W aparacie głównym zastosowano matrycę o rozdzielczości 5Mpix, czyli 2592 na 1944 pikseli, znajdziemy tu również kamerkę przednią do prowadzenia video-rozmów o rozdzielczości VGA. Telefon nagrywa video w rozdzielczości oznaczanej jako D1, nagrywany materiał będzie w rozdzielczości 720 na 480 punktów, przy pełnych 30 klatkach na sekundę. Zdjęcia mogą zostać wzbogacone o geo- znacznik , dzięki funkcji Geotaggowania, czyli informację o miejscu zrobienia zdjęcia. Aparat oferuje również wykrywanie twarzy przed zrobieniem zdjęcia.

PAMIĘĆ Wbudowana 512 MB ROM, 512GB RAM
Zewnętrzna Karty Micro SD do 32GB, 2GB w zestawie
Książka tel. Nielimitowana wielkością

W telefonie uświadczymy wbudowane 512 MB RAM i tyle samo pamięci ROM, co powinno spokojnie wystarczyć na dodatkowe aplikacje. Pamięć wewnętrzną na multimedia można powiększyć do 32GB za pomocą kart MicroSD. Pamięć książki telefony i rejestru połączeń jest praktycznie nieograniczona.

TRANSMISJA EDGE Tak
3G HSPA: Download 7.2 Mbps; Upload 384 kbps
WLAN

Wi-Fi 802.11 b/g/n
Wi-Fi hotspot

Bluetooth BT v3.0 z A2DP
USB Tak, Micro USB v2.0

Jak przystało na telefon dedykowany do usług społecznościowych uświadczymy tu szybkiego dostępu do internetu w technologii HSDPA do 7.2 Mbita na sekundę, trochę zaskakuje Upload wynoszący tylko 384kbps – przesyłanie zdjęć i filmów może być troszkę wolne. Karta sieciowa WiFi obsługuje najszybszy obecnie (10-2011) standard transmisji „n” i umożliwia postawienie HotSpot`u.

Bluetooth w wersji 3.0 i Micro USB 2.0. Czyli obecny absolutny standard.

FUNKCJE GPS Tak, wbudowany ze wsparciem A-GPS
Java Tak, przez emulator MIDP 2.0
Inne Dedykowany przycisk Facebook
Zintegrowane usługi Google Search, Maps, Gmail, YouTube, Google Talk, Picasa
Odtw.Video MP4/H.264
Odtw. Audio – MP3/WAV/eAAC+/WMA
Cyfrowy kompas
Przeglądarka i edytor dokumentów
Przewidywanie wprowadzania tekstu
Notatki Głosowe

Trochę o funkcjach dodatkowych i odtwarzanych multimediach. Zitegrowane usługi Google -Google Search, Maps, Gmail, YouTube, Google Talk, Picasa system Google to i usługi wbudowane w system nie ma w tym nic dziwnego. Jest natomiast sposób – więcej usług w jednym miejscu to i większa możliwość na nich zarobienia. Telefon nagrywa i odtwarza MP4, oczywiście dzięki androidowi możemy zainstalować aplikacje do odtwarzania praktycznie każdego formatu, czy telefon da temu radę to już inna sprawa. Wśród formatów muzycznych oczywiście najpopularniejszy MP3, dalej eAAC+, WAV i WMA.

Znajdziemy tu również Cyfrowy Kompas, przeglądarkę i edytor dokumentów, przewidywanie wprowadzanego teksu i możliwość robienia notatek głosowych, oraz mnóstwo innych, do obsługi których ściągniemy i zainstalujemy aplikacje z marketu.

BATERIA Pojemność Litowo-jonowa 1250 mAh
Czas czuwania 2G 430 godzin
3G 660 godzin
Czas rozmów 2G do 7 godzin
3G do 8 godzin

Ciekawostką, która powtarza się nie tylko przy tym modelu, jest to, że czasy czuwania i rozmów są dłuższe na 3G niż GSM. Przyzwyczailiśmy się do tego, że to GSM czyli 2G pozwala na dłuższe rozmowy i czas czuwania, a nowsze modele zdają się temu przeczyć.

Sklep Internetowy Orange

Skąpiec

 J.A.S. 2012

Udostępnij!