Samsung Galaxy S7 zarabia dla firmy…

…zapewne nie mniej niż iPhone 7 dla Apple, a skoro był tekst o jabłku to podobny należy się też trzem gwaiazdom. Oto szacunkowe koszty produkcji nowych Galaxy S7 i S7 Edge.

Po co ktokolwiek pisze o tym ile wynoszą koszty produkcji – w tym wypadku smartfonów? Może po to aby sprawdzić rynek pod względem stosunku parametrów do ceny i wybrać produkt bardziej odpowiadający naszym potrzebom i zasobności portfela. Tekst ten ma charakter poglądowy, bo podobnie jak w przypadku Apple nigdy nie dowiemy się jakie są faktyczne koszty produkcji.

I jeszcze jedno – może nie warto kupować nowego sprzętu zaraz przy premierze – dobitnie pokazał to przypadek Galaxy Note 7, których baterie zagroziły zdrowiu użytkowników, więcej na ten temat w tym wpisie – Wybuchające Samsungi Galaxy Note 7.

Samsung Galaxy S7

 Samsung Galaxy S7 – koszt podzespołów.

Wg informacji znalezionych w necie koszt podzespołów Galaxy S7 to około 255$, czyli około 963 zł.

  • procesor Snapdragon 820 koszt 62 dolary
  • 12-megapikselowa aparat/kamera 14 dolarów
  • obudowa, wyświetlacz, bateria i inne – 170 dolarów
  • montaż urządzenia 5 dolarów

W przypadku wszystkich części należy wziąć pod uwagę, że są to ceny detaliczne – producenci negocjują ceny w oparciu o ilość zamawianych sztuk, a ta jak wiemy jest ogromna.

Jeżeli chodzi o chipset – Galaxy S7 występuje w dwóch wersjach – super gorący Snapdragon 820 (:P) i Samsungowski Exynos 8890 ten drugi jako produkt własny jest dla koreańczyków dużo tańszy.

Ile kosztuje SGS7?

Na oficjalnej stronie Samsunga – widzę 3200 zł za S7, czyli 833$ – no ale to tylko u nas – żebyśmy nie mieli za dobrze(sarkazm). W jednym z elektro-marketów 2900 zł czyli jakieś 755$. Wciąż dużo, bo w USA można go nabyć za 670$ (2573 zł) razem z Gear VR lub kartą 256GB.

Ile zostaje na cały marketing, badania i rozwój oraz wypłaty i koszty stałe – jakieś 415$, czyli podobnie jak w przypadku Apple iPhone 7. Możemy więc założyć, że zyski są podobne.

To na koniec doleję jeszcze oliwy do ognia mówiąc, że taki wyświetlacz w SGS7 o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli ma ponad 3,5 raza więcej pikseli niż ten w iPhone 7. Taka mała technologiczna drobnostka. 🙂

Ciekawostka

Do telefonu możemy dostać kartę 256 GB (w USA) a w specyfikacji znajdziemy, że sprzęt obsługuje do max. 200 GB. Wiem, że po sformatowaniu nie zostanie wiele więcej, ale warto zwrócić uwagę na takie szczególiki.

Udostępnij!