Smart-Wybór Pelikan 39,90zł w Orange

Pelikan w Orange to taryfa stworzona do smsowania, do tego celu  jako dodatek dostajemy duży pakiet smsów do innych sieci oraz nielimitowane w Orange. Wybierzemy sobie również jakiś telefon, który przy niskiej cenie będzie miał dużo do zaoferowania. Albo nie – wybierzemy sobie kilka telefonów tak, aby każdy znalazł coś dla siebie. Zaczynamy.

W tym momencie zakładam, że zdecydowaliście już, że Pelikan to taryfa dla was – jeżeli nie przybliżę plan, którym się dzisiaj zajmiemy. Jest to Pelikan II za 39,90 zł miesięcznie – czyli niski abonament z nielimitowanymi smsami do Orange.

  • Taryfa: Pelikan II
  • Abonament miesięczny: 39,90zł
  • Minuty do wszystkich wymienne na smsy: 60/60
  • dodatkowy pakiet smsów: 400 do wszystkich, nielimitowane w Orange
  • Usługa dodatkowa: darmowy dostęp do serwisów społecznościowych (Facebook, Wikipedia, Fotka.pl i inne) przez wersje mobilną np: m.facebook.pl

Ta wygląda podstawowa oferta. Do Pelikana możemy również dokupić usługi dodatkowe, jak, np: pakiet na internet. Opłaty za wszelkie usługi dodatkowe są doliczane do kwoty abonamentu.

Należy również pamiętać, że w ramach opłaty abonamentowej mamy minuty wymienne na smsy – inne usługi jak MMS, transmisja danych(bez pakietu), połączenia zagraniczne i między narodowe, sms premium są doliczane do kwoty faktury.

Do pierwszego rachunku zostanie doliczona aktywacja/opłata startowa w wysokości 50zł.

Przejdźmy do wyboru telefonów, w cennikach na 24 miesiące z ciekawych propozycji widzę:

Karta zakupowa Media Markt/Saturn 250zł – jeżeli nie interesującego nas telefonu możemy poszukać w w/w marketach.

Motorola Defy Mini – smartfon o zwiększonej odporności na czynniki zewnętrzne, takie jak woda, kurz. Za 3zł w tak niskim abonamencie to jeden z lepszych wyborów, bo MDM działa pod kontrolą systemu Android. Tutaj należy uważać na transmisję danych i szybko ją wyłączyć, korzystać tylko z WiFi lub wykupić pakiet na internet.

Nokia E52 – jeżeli jeszcze są dostępne na magazynach to polecam szczególnie osobom, które muszą mieć telefon, w którym długo trzyma bateria. Do tygodnia bez ładowania to standard w tym telefonie, dodatkowo jest to smartfon, ma w zestawie uchwyt samochodowy i darmową nawigację od Nokii – znowu przydałby się pakiet na internet (choć nawigacja go nie wymaga) do informacji o bieżącej sytuacji na drogach. W abonamencie za 3zł.

Samsung Galaxy mini S5570 i Samsung Galaxy 551 i5510 dwa smartfony łączące dobre parametry z niską ceną, za 3zł mamy dotykowy smartfon z wysuwaną klawiaturą QWERTY – i5510.

Nokia Asha 302 to propozycja dla zwolenników telefonów z klawiaturą QWERTY bez ekranów dotykowych. Szybki procesor (1GHz) i dobre parametry zdecydowanie przemawiają za wyborem tego telefonu, oczywiście cena również – za telefon zapłacimy 3zł.

Warto również przyjrzeć się SE Live with Walkman za 99zł i Samsungowi Solid B2710 za 3zł.

J.A.S. 2012

Udostępnij!