Najcześciej kupowane smartfony w Orange

Rzecznik Orange poinformował jakie smartfony najczęściej były sprzedawane w sieci Orange. Klienci indywidualni najczęściej wybierali Sony Xperia J, w biznesie – Samsunga Galaxy S Advance. Czy jednak wybierali to dobre słowo? Nie.

Tutaj znajdziesz oferty Orange, które mogą Cię zainteresować. Sprawdź - to nic nie kosztuje.

„Od początku 2013 roku najwięcej klientów indywidualnych Orange zdecydowało się kupić Sony Xperię J. Sprzedaliśmy jej ponad 57 tys. sztuk. Wśród biznesu bezkonkurencyjny okazał się Samsung Galaxy S Advance z wynikiem 17 tys. sztuk. Zaskoczeni?” – pisze na swoim blogu rzecznik Wojtek Jabczyński.

Pytanie brzmi czy naprawdę sami wybraliśmy telefon dla siebie, czy może wybrała go za nas jego cena i promocja sprzedawców?

Nie wiele osób przychodzi do operatora ze sprecyzowanym planem co do zakupu telefonu, z jednej strony w salonie powinniśmy znaleźć doradcę, który doradzi nam najlepszą dla nas ofertę. Ale zadajcie sobie pytanie: Jak ma nam doradzić najlepszą dla nas ofertę skoro producenci – przez konkursy – proponują mu dodatkowy zarobek jeżeli wskaże produkty ich marki?

Co więcej te produkty nie muszą być złe – często są jednymi z najlepszych – wtedy problem jest niewielki. Ale co jeżeli na promocję zdecyduje się Huawei – czy wtedy wzrośnie sprzedaż produktów tej marki? odpowiedź brzmi: Tak!

Jak zatem radzić sobie w tych trudnych czasach.

  • Po pierwsze jako konsumenci powinniśmy być świadomi tego co kupujemy, nie mówię, że każdy musi się znać na technologii, ale być świadomy – co oznacza przeznaczenie chwili na poszukiwania.
  • Po drugie znajdźmy sobie doradcę – nie jest to łatwe, ale konsultant, z którym nawiążemy współpracę i tylko z nim/nią będziemy załatwiać sprawy odwdzięczy nam się szczerością.
  • Po trzecie – musimy wiedzieć na czym nam zależy – w salonie znajdziemy człowieka, z którym będziemy mogli porozmawiać i poradzić się, w internecie najczęściej znajdziemy tańsze oferty.

Sami bierzemy odpowiedzialność za to co kupujemy. Zatem więc czy sami wybraliśmy produkt, który ostatnio zakupiliśmy?

źródło: orange

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Pocket