Najcześciej kupowane smartfony w Orange

Rzecznik Orange poinformował jakie smartfony najczęściej były sprzedawane w sieci Orange. Klienci indywidualni najczęściej wybierali Sony Xperia J, w biznesie – Samsunga Galaxy S Advance. Czy jednak wybierali to dobre słowo? Nie.

“Od początku 2013 roku najwięcej klientów indywidualnych Orange zdecydowało się kupić Sony Xperię J. Sprzedaliśmy jej ponad 57 tys. sztuk. Wśród biznesu bezkonkurencyjny okazał się Samsung Galaxy S Advance z wynikiem 17 tys. sztuk. Zaskoczeni?” – pisze na swoim blogu rzecznik Wojtek Jabczyński.

Pytanie brzmi czy naprawdę sami wybraliśmy telefon dla siebie, czy może wybrała go za nas jego cena i promocja sprzedawców?

Nie wiele osób przychodzi do operatora ze sprecyzowanym planem co do zakupu telefonu, z jednej strony w salonie powinniśmy znaleźć doradcę, który doradzi nam najlepszą dla nas ofertę. Ale zadajcie sobie pytanie: Jak ma nam doradzić najlepszą dla nas ofertę skoro producenci – przez konkursy – proponują mu dodatkowy zarobek jeżeli wskaże produkty ich marki?

Co więcej te produkty nie muszą być złe – często są jednymi z najlepszych – wtedy problem jest niewielki. Ale co jeżeli na promocję zdecyduje się Huawei – czy wtedy wzrośnie sprzedaż produktów tej marki? odpowiedź brzmi: Tak!

Jak zatem radzić sobie w tych trudnych czasach.

  • Po pierwsze jako konsumenci powinniśmy być świadomi tego co kupujemy, nie mówię, że każdy musi się znać na technologii, ale być świadomy – co oznacza przeznaczenie chwili na poszukiwania.
  • Po drugie znajdźmy sobie doradcę – nie jest to łatwe, ale konsultant, z którym nawiążemy współpracę i tylko z nim/nią będziemy załatwiać sprawy odwdzięczy nam się szczerością.
  • Po trzecie – musimy wiedzieć na czym nam zależy – w salonie znajdziemy człowieka, z którym będziemy mogli porozmawiać i poradzić się, w internecie najczęściej znajdziemy tańsze oferty.

Sami bierzemy odpowiedzialność za to co kupujemy. Zatem więc czy sami wybraliśmy produkt, który ostatnio zakupiliśmy?

źródło: orange

Udostępnij!