Sony Smartwatch 3 (nie)zbędny gadżet

Inteligentne zegarki próbują dostać się na nasze nadgarstki, za sprawą szerokich akcji marketingowych. Czy ich potrzebujemy? Oto moje wrażenia z użytkowania Sony Smartwatch 3.

Moim zdaniem nie potrzebujemy Smartwatch’y, ale to nie zmienia faktu, że możemy je chcieć. Wielkim minusem jest żywotność baterii, codzienne ładowanie pomimo zapewnień producenta o dwóch dniach. I nie chodzi o to, że zegarek nie wytrzyma dwóch dni, wytrzyma, ale padnie w trakcie drugiego. W moim przypadku było to około godziny 12.
Jeżeli to jeszcze Cię nie zniechęciło, to przejdźmy do ceny 1000 zł lub około 160£ (jak załatwisz sobie zniżkę). Ale jeżeli chcesz ten zegarek to pewnie już masz pieniądze.
Sklepowa cena Sony SW3 to 189£, za Sony Xperia Z3 compact zapłaciłem 216£, jeżeli tylko 30£ mniej kosztuje zegarek, to chyba poczekam.

image

Czytasz dalej, ok czas przejść do wrażeń z użytkowania.

Zegarek Sony Smartwatch 3 wyróżnia się dwoma cechami:

  • Po pierwsze wbudowany GPS – nie musisz brać telefonu by rejestrować trasę czy odległość.
  • Po drugie wbudowana pamięć na muzykę – po podłączeniu słuchawek bluetooth – mamy muzykę również bez telefonu.

Sony SW3 nie wspiera ładowania bezprzewodowego ani nie używa stacji dokującej, znajdziemy w nim standardowe złącze micro USB przykryte wodoszczelna klapką, która zaczynała już bardzo łatwo się otwierać. Plus tego rozwiązania to brak konieczności posiadania stacji czy podstawki do ładowania.
image

Zegarek powiadomi Cię o wszelkich wydarzeniach, o których powiadomiłby Cię telefon. A więc wszelkie rozmowy przychodzące, wiadomości, emaile, powiadomienia z aplikacji, alarmy, itd.

Da Ci również możliwość odpowiedzi na wiadomości, aby to zrobić musisz użyć rozpoznawania mowy, która, wg mnie, działa bardzo dobrze. Aby jej jednak użyć potrzebujesz połączenia internetowego, więc jak jesteś poza Wi-Fi, to potrzebujesz pakietu danych.
Powiadomienia uruchamiają wibracje, więc nie tyle je słyszysz co czujesz, w ustawieniach jest również opcja wyłączenia dźwięku w telefonie, kiedy zegarek jest używany.

Jeżeli czegoś nie możesz zrobić na zegarku, będziesz mieć opcję aby otworzyć aplikację na telefonie, jak pokazano poniżej:
image

Zegarek na komunię? Na pewno nie zwykły zegarek, ale smartwatch? Być może te czasy wracają.

Teraz kiedy już go nie mam – trochę mi go brakuje. Mamy tu istny paradoks, nie kupiłbym go za aktualną cenę, ale brakuje mi go po kilku dniach. Wygląda na to, że łatwo się do Smartwatch’y przyzwyczaić. Razem z umową w O2 możemy dostać go 50£ taniej, ale to ciągle wysoka cena za akcesorium.

Udostępnij!