Polska Królową taniego Internetu

“Cudze chwalicie, Swego nie znacie, Sami nie wiecie, Co posiadacie.” Chwilowo jestem w Belgii i potrzebuję jak najwięcej mobilnego internetu – do wszystkiego. Po zapoznaniu się z dostępnymi ofertami operatorów okazuje się, że w Polsce mobilny internet jest jednym z najtańszych w Europie.

Nie wiem czy najtańszym, nie o to chodzi. ale wiem, że tęsknię do wielkich pakietów w Orange Francja w Polsce. Gdyż Orange Francja w Belgii zaproponował mi (i tak najlepszą) ofertę 15€ za 4GB. Która w ramach promocji przy zakupie startera za kolejne 15€ została podwojona. Tak więc dostałem 8GB za 30€ (126zł). I teraz powiedzcie mi co mam z tym zrobić, bo nie bardzo wiem. Chyba tylko pisać, bo na wideo zabraknie po dwóch dniach i to przy znacznym ograniczaniu się.

Polska Królową Internetu

Dla porównania w Polsce za 100zł kupuję 100GB i dostaję kolejne 50GB bonusu. Żeby nie było wątpliwości 30€ mam wciąż do wykorzystania – tylko, że dodatkowych pakietów już kupić nie mogę. Szukałem wszędzie i nic – zostaje już tylko zapytać na portalach społecznościowych – co zaraz uczynię. 

AKTUALIZACJA

Dodatkowe pakiety znalazłem w aplikacji, poniżej załączam zrzuty ekranu. Zobaczcie sami:

Mogę kupić 150MB za 5€, lub 500MB za 10€. To mi trochę przypomina początki ofert Internetu mobilnego Orange Everywhere w 2006 roku gdzie za 500MB płaciliśmy 60 zł.

Powiecie, że mogę wykorzystać na połączenia do Polski, mogę ale te znowu są tańsze z polskiego numeru niż z belgijskiego. To temat na inny wpis.

Sensem tego wywodu jest fakt, że można by pomyśleć, że na zachodzie Europy – gdzie wszystko jest większe – pakiety internetowe też będą większe. A są tak małe jak kilka lat temu w Polsce. Normalnie zaścianek pod tym względem to Belgia i zapewne cały Benelux. Pamiętajcie, że rozmawiamy tutaj o internecie mobilnym.

Lyca Mobile to zachwalana przez każdego oferta dla podróżujących w Europie, bardzo fajnie, ale Lyca oferuje 4GB za 15€, czyli to samo co Orange BE. Może pod względem rozmów jest super, bo darmowe w sieci, ale internet nie zachwyca.

Polska Królową taniego Internetu

Często zwracam uwagę na fakt, że ceny można porównywać tylko biorąc pod uwagę silę nabywczą pieniądza. Tutaj jednak i tak Polska wypada bardzo korzystnie czy biorąc ten wskaźnik pod uwagę czy nie. Przykładowo nie każdy może lub chce wydać 15€, czyli około 65zł miesięcznie na doładowanie i nie musi bo za 25 zł dostanie 10GB.

Podsumowując jestem rozczarowany stolicą Europy pod względem ofert internetu mobilnego i bardzo zachwycony Polską pod tym względem.

Udostępnij!